Спеціальні потреби

Нація – це ті, хто бореться за народ і мову, а не за території і землі – школярі


Старшокласники з усієї країни дискутували з приводу національної самоідентифікації
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Старшокласники з усієї країни дискутували з приводу національної самоідентифікації

Старшокласники з усієї України втретє зібралися у Києві, щоб обговорити питання національної самоідентифікації. Гостра дискусія розгорілася щодо питань: Хто такі українці? Що таке нація? Хто такі «наші»?

«Нація – це ті, хто боролися за мову і за народ, а не за територію і землю», – вважає учень Костянтинівського ліцею, що на Донеччині, Єгор Дума.

Волинянка Роксолана Кушнірук, натомість, розділяє поняття «нація» на правильне і політичне. «Як думають політики? Українська нація – це Схід і Захід разом. А як думаємо ми? Українська нація – це, насамперед, люди, які боролись за те, щоб називатись українцями. Вони перемогли, вони переступили через стереотипи, через ворога-поляка, ворога-німця, ворога-москаля, ворога-комуніста, – вони боролись за свою державу», – каже дівчина.

«Нація – це сильний дух і духовна єдність», – такої думки миколаївська старшокласниця Олеся Белінська.

Втім, не національність визначає українця, каже мешканка Кіровоградщини Єлизавета Мостова, а любов до України. «Незалежно від того, якої ти національності, якщо ти любиш Україну, ти її патріот», – наголошує вона.

Предметом дискусії також стали ідеологія Радянського Союзу, дисидентство, політичні репресії та депортації.

На попередніх двох зібраннях у вересні-жовтні обговорювались діяльність ОУН-УПА, колабораціонізм, Голодомор і Голокост.

Дискусії старшокласників України організувала Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба».
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG