Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко: «Янукович ще не встиг стати президентом, як уже де-факто перестав ним бути»


Своїми думками про перший рік президентства Януковича поділилась лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ексклюзивному інтерв’ю московському кореспонденту «Голосу Америки» Джеймсу Бруку.

Першу річницю нового президента при владі Юлія Тимошенко зустрічає в партійному офісі, який через загрозу обшуку перейшов на осадне становище. Лідер опозиції скаржиться на стеження спецслужб і називає кримінальні переслідування, розгорнуті проти неї і членів її команди, свідченням слабкості влади:

«Я думаю, що у Януковича є ілюзія сили. Він вважає, шо він здобув небачену силу і що він тепер може робити все, що завгодно, з країною. А насправді рік його правління показав, що його сила є насправді безмежною слабкістю. Тому що він не спирається на повагу і підтримку людей в Україні вже через цей рік, і він не спирається на повагу в світі. І це є слабкістю. Перший рік його перебування на посаді президента став не початком його красивого старту реформ, перетворень, започаткування стабільності, а став початком кінця авторитарної влади, яку він сьогодні уособлює».

Коментуючи здобутки президента Януковича на зовнішньополітичному напрямку, зокрема у відносинах з Росією, Тимошенко стверджує, що потепління досягнуте за рахунок здачі національних інтересів:

«На жаль, сьогодні українська влада слабка тому, що вона нерівна у переговорах і в діях з російською владою, вона відчуває себе підлеглою, відчуває себе залежною і відчуває себе слабкою. Тому сьогодні не вибудовуються рівні стосунки. І у всіх напрямках – і в економічному, і в енергетичному, і в політичному, і в гуманітарному ми відчуваємо, що інтерес України президент України просто розмінює. І тому Україна стає слабкішою. На мій погляд, такі необгрунтовані і неприродні поступки, які робить Янукович сусідній державі, впливають на якість українського суверенітету».

Що ж до відносин із Заходом, то зміни шокуючі, – каже екс-прем’єр. Вона побоюється, що Європа і США знову сприймають Україну – самодостатню незалежну державу – як частину російської зони впливу:

«Я не хотіла б, щоб з Україною західний світ розмовляв через Росію. Нам перекладачі не потрібні. І тому для нас було шоковою терапією, коли наші перевірені і надійні партнери, такі як Сполучені Штати, Європейський Союз провели певну політику «перезавантаження» по відношенню до України. І якимось чином Україну стали розглядати через призму інтересів і через призму співпраці з Російською Федерацією».

У тому, що її як лідера опозиції обмежено в свободі пересування, Юлія Тимошенко звинувачує особисто президента:

«Він таким чином наївно думає, що він може побудувати нову «залізну завісу». Це людина, яка живе ще радянськими уподобаннями і радянським баченням. І тому він, власне, дав доручення своєму другу Генеральному прокурору не випускати мене до Брюсселя на запрошення президента Європейського парламенту. На мій погляд, це велика помилка Януковича. Тому що в ХХІ столітті, в добу інформаційних революцій «залізних завіс» не буває. І тому бажано б йому жити вже не в середньовіччі, а в ХХІ столітті, де діють зовсім інші правила спілкування між політиками, між владою і опозицією і взагалі між людьми.

Я не думаю, що йому довго вдасться утримувати такий порядок, коли головного політичного опонента можна не випускати, можна принижувати, можна арештовувати, можна порушувати за дорученням президента політичні кримінальні справи. Мені здається, все це, весь цей сумний період для України дуже швидко завершиться. І якраз підсумок перебування Януковича у владі такий, що він ще не встиг стати президентом, як вже припинив де-факто ним бути».

«Голос Америки» неодноразово звертався з проханням про інтерв’ю про перший рік при владі до Віктора Януковича, проте відповіді так і не отримав.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG