Спеціальні потреби

У США вирощування ялинок – прибутковий бізнес


Прикрашати свої будинки різдвяними ялинками американці починають заздалегідь, чимало вже після Дня подяки наприкінці листопада. Вирощення ялинок у США прибутковий бізнес. Так, лише минулого року, американці придбали понад 28 мільйонів живих ялинок, ціна на які коливається від 25 до ста доларів. 32 відсотки людей, які прикрашають свої помешкання живою ялинкою їздять за нею на господарства, де прискіпливо шукають вічнозелену красуню і власноруч її зрубують.

Морозний день не завадив Ельзі Сільвестер, її батькові Тіму і матері Емі, які кілька тижнів тому вибралися за ялинкою. Уже третій рік поспіль вони приїздять на господарство, розташоване у передмісті столиці.

Ельзі подобаються зелені красуні на ширину її розпростертих рук. У них у родині традиція -- ялинку на свята прикрашають Ельза та її брат.

Американці люблять традиції. Прикрашання ялинок яскравими вогниками і барвистими іграшками є однією з таких традицій, що робить цю пору року особливою.

Родина Сільвестрів могла купити «живу» ялинку будь-де. Вони продаються у крамницях, церквах, навіть громадські організації влаштовують ялинкові базари.

Штучні ялинки також користуються попитом. Торік їх було продано 12 мільйонів – на 10 мільйонів більше ніж у 2003-му.

Власник ялинкового господарства Стівен Вулф не бачить у цих даних серйозної конкуренції:

«Бізнес процвітає. Я не бачу, щоби штучні ялинки зараз становили загрозу моєму бізнесу».

Статистика свідчить, що роздрібний продаж «живих» ялинок у США падає, але продаж ялинок, які можна зрубати власноруч на господарстві, зростає.

Звичайно, що такий вид послуг не для всіх. Вибір ялинки вимагає часу – у родини Сільвестрів пошуки зайняли 45 хвилин. Для них це не проблема – адже шукають ту єдину і особливу…

А коли знаходять – рубають…І тягнуть до машини. Ціна цього задоволення сто доларів – у магазині ялинка коштує в три рази дешевше. Утім Сільвестри кажуть, що платять сповна не просто за дерево.
«Це цікаво», каже Ельза. «Спогади. Теплі спогади».

На думку Стівена, це і є секрет популярності ялинкових господарств:

«Мій батько казав, справа у досвіді, а не в ялинці».

Сільвестри намагаються проводити час разом на свіжому повітрі, чого у наші дні не робить багато родин, - каже Стівен.

«Всі зайняті речами, які не поєднують нас з природою, з Землею. Тому, я думаю, людям подобається приходити сюди, щоби побути з родиною».

Життя родини Сільверстрів свідчить, що традиції можна не лише плекати і продовжувати, але й створювати.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG