Спеціальні потреби

Український плагіат набув міжнародного розголосу


Cекретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова
Cекретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова

Виступ секретаря Ради національної безпеки та оборони України Раїси Богатирьової один в один повторює промову голови корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфордського університету. Плагіат, викритий українськими журналістами, поширився іншими міжнародними сайтами і став одним із найголовніших жартів тижня.

Виступаючи на конвокації випускників Києво-Могилянської академії, Раїса Богатирьова слово в слово повторює тези промови голови Apple. І навіть розказує про своє зіштовхнення із смертю, про що розповідав Стів Джобс.

Різноманітні блоги та сайти прокоментували «копіпаст» українського політика, а також ситуацію в Україні із авторськими правами. Наприклад, американський сайт «Business Insider» написав, що промови Джобса настільки знамениті та надихаючі, що «українські політики не можуть вчинити інакше, як позичити декілька абзаців з неї». «Це доводить, що сьогодні YouTube дозволяє не тільки надихатися чиїмось промовами, але й зрозуміти звідки хтось взяв натхнення для своєї промови. Навіть, якщо промова в Україні», – пише сайт.

Крупний спеціалізований журнал «PCWorld» розпочав статтю «Український бюрократ здер промову Стіва Джобса» словами:

«Колишні республіки Радянського Союзу «відомі» своїм ставленням до інтелектуальної власності інших націй. Це ставлення поширюється і на найвищі рівні уряду, на прикладі останнього інциденту в Україні».

В італійському IT-блозі setteb.it Фабіо Замбеллі пише, що, можливо, Джобс спеціально зробив таку промову, щоб «обранцям народу не було що сказати людям». Окрім цього, автор пригадує подібну історію в Італії, коли політик Домінік Ціліпоті використав для маніфесту своєї партії цілі рядки з фашистського маніфесту 1925 року. Тоді у відповідь на закиди політик заявив, що пишається фактом, що інтелігенція 1925 року прийшла до тих самих висновків, що і він сьогодні.

Прес-служба Раїси Богатирьової на запит «Української правди» зазначила, що виступи секретар РНБО готує сама, і якщо щось співпадає, то це свідчить про те, що промова Джобса могла надихнути Богатирьову на написання своєї.

Австралійський сайт gismodo.com на коментар прес-служби РНБО відреагував так: «Зрозуміли, студенти! Якщо вам важко написати якийсь реферат з історії, шукайте натхнення у Вікіпедії. А якщо не знайдете, то для вас завжди буде робота в РНБО», пише сайт.

Історій про плагіат в українському політикумі чимало. Одна з останніх історій – про спікера українського парламенту Володимира Литвина. Політик написав статтю «Громадянське суспільство. Подаємо ще раз», яка, як потім виявилося, була просто перекладом статті Томаса Каротерса «Civil Society. Think again».

Скандали з плагіатом відомі і в Європі. Німецький міністр оборони Карл-Теодор Гуттенберґ та віце-голова Європарламенту Сильвана Кох-Мерін були звинувачені у використанні чужих матеріалів для написання своїх дисертацій. Через скандали політики змужені були піти з посад.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG