Спеціальні потреби

В Макіївці знову все спокійно


В Макіївці знову все спокійно
В Макіївці знову все спокійно

Після двох вибухів 20 січня в Макіївці, Донецької області, інших вибухів, дзвінків та підкладок не було виявлено. Про це заявив голова Донецької обласної державної адміністрації Анатолій Близнюк. Однак у Макіївському міськвиконкомі продовжує працювати оперативний штаб з розслідування вибухів, які відбулися в четвер.

«Ніяких інших випадків, окрім тих двох вибухів, які були, принципово за жодним напрямом – ні дзвінків, ні вибухів, ні підкладок, ні нових зарядів – нічого немає і не виявлено», – заявив Анатолій Близнюк.

Макіївська міськрада підтвердила інформацію, що в місті все спокійно, а також повідомила, що школи, дитячі сади, інші установи працюють у звичайному режимі.

Глава СБУ Валерій Хорошковський заявив, що за фактами вибухів порушено кримінальну справу за статтею «тероризм» і що основні дії в рамках розслідування вже завершені.

«Хочу сказати городянам, що на сьогодні вони можуть спокійно спати, спокійно водити дітей до дитсадків і шкіл. На сьогодні ми не бачимо проблем. Ми задіюємо всі можливі механізми для того, аби повторення даних вибухів не було», – заявив Валерій Хорошковський.

Поки що досі невідомо, хто є організаторами вибухів у Макіївці. ЗМІ, опозиція та місцеві посадовці висувають декілька версій теракту. Серед винуватців розглядають і підлітків, і місцеві кримінальні групи.

Події в Макіївці прокоментував і політик Михайло Бродський:

«Теракт в Макіївці – це новий виклик, до якого наше суспільство ще не готове. Тимошенко заявила, що вибухи їй нагадують політичні технології, і цим ще раз показала, що все міряє по собі. Минулого року саме вона придумала свинячий грип, щоб відволікти людей від Лозинського та економічної кризи. Не вірю, що це могла зробити влада: просто немає сенсу. Особисто я вважаю, що це зробити дурні. Доступ до тротилу в Донбасі – не проблема. Тобто є над чим працювати».

Нагадаємо, що 20 січня, зранку в Макіївці Донецької області пролунало два вибухи. Перший вибух був у центрі міста, о 4:40, біля торгового комплексу «Голден плаза». Інший – через півгодини біля центрального входу держпідприємства «Макіїввугілля». Після вибухів біля Макіївського міськкому було знайдено листа із вимогою передачі 4 мільйонів євро.

XS
SM
MD
LG