Спеціальні потреби

Тимчасова угода закінчує період політичної невизначеності в Іраку


Іракські лідери Нурі аль-Макі та Аяд Аллаві
Іракські лідери Нурі аль-Макі та Аяд Аллаві

Згідно з передбаченнями, парламент Іраку ратифікує угоду про сформування уряду національної єдності, закінчуючи восьмимісячний період невизначеності, коли країна була без стабільного уряду.

Високопоставлені іракські особи заявили в середу, що після багатьох днів інтенсивних розмов вони погодились на те, що прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі залишиться при владі на наступний чотирирічний період.

Офіційні особи кажуть, що підтримувана сунітами коаліція Іракія – головний суперник аль-Малікі – погодилась, що її представник матиме посаду спікера парламенту. На парламентських виборах сьомого березня Іракія здобула більшість місць, але не змогла заручитися достатньою підтримкою інших партій, щоб створити коаліційний уряд.

Угода також дозволить курдському лідеру Джалалу Талабані залишитися на посаді президента, зміцнюючи роль іракських курдів.

А курдський регіональний президент Масуд Барзані заявив у четвер, що лідер Іракії і колишній прем’єр-міністр Аяд Аллаві очолюватимуть комітет, що займатиметься питаннями національної безпеки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG