Спеціальні потреби

Європейські лідери намагаються втихомирити фінансові ринки світу


Лідери 16 країн Європи з валютою євро, схвалили заходи для захисту єдиної валюти, якою вони користуються, а також план термінової допомоги для Греції на загальну суму у 145 мільярдів доларів.

Президент Франції Ніколя Саркозі наголосив під час екстреної зустрічі у Брюсселі на важливості створення в Європі плану для захисту європейських країн від агресивних коливань на ринках світу.

На цій же зустрічі лідери європейських країн визнали можливість поширення проблем євро-зони поза межі обтяженої боргами Греції на такі країни, як Іспанія та Португалія, що також мають фінансові клопоти.

У Брюсселі також відбудеться зустріч міністрів фінансів 27 європейських країн з метою обговорення і впровадження спеціальних заходів для заспокоєння фінансових ринків стурбованих борговою кризою у Греції.

Втім деякі фінансові експерти висловлюють занепокоєння, що допомога Греці може бути дещо запізнілою.

Тимчасом у США докладно досліджують небувалий обвал у четвер на Волл-стріті.

Президент Барак Обама каже, що контролери країни «докладно» розслідують обвал на американському фондовому ринку.

Їх непокоїть захист інтересів інвесторів та питання, як запобігти тому, щоб це не повторилось у майбутньому.

У четвер промисловий індекс Дау-Джонса упав на майже 1 000 пунктів, викликавши цим самим падіння вартості цінних паперів у світі майже на один трильйон доларів. Пізніше Дау-Джонс та інші ключові індекси відзискали позиції і наприкінці торгового дня на біржі втрати становили лише до 3%.

Експерти не були впевнені щодо причин цього інциденту. Тому тепер Комісія з цінних паперів і бірж США, відповідальна за контроль діяльності фінансового сектора країни, докладно розглядає цю справу.

Обвал на фондових ринках у світі в четвер стався на фоні загального занепокоєння борговою кризою Греції, що спричинилось до падіння вартості цінних папері на глобальних біржах упродовж кількох днів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG