Спеціальні потреби

У Франції мусульманській чадрі готують заборону


Анти-мусульманські настрої поширюються не лише у Нідерландах і не лише серед крайнє правих. У Швейцарії уряд заборонив будівництво мінаретів на мечетях. У Бельгії нижня палата парламенту вже проголосувала за законопроект, яким заборонено носіння паранджі - традиційного мусульманського одягу, що закриває все тіло та обличчя жінки, включно з очима, прикритими прозорою тканиною.

У Франції уряд запропонував законопроект, яким забороняється носіння у громадських місцях нікабу, або чадри - з прорізом лише для очей. Франція - країна, де католики становлять більшість населення і де також живе приблизно 5 мільйонів мусульман - тобто більше ніж в будь-якій іншій країні Західної Європи.

Після кількамісячних дебатів президент Франції Ніколя Саркозі та його уряд вирішили заборонити носіння чадри у громадських місцях. У разі, якщо цей законопроект буде схвалений парламентом, носіння нікабу на публіці може опинитися поза законом і каратиметься штрафом на суму у 150 євро та, можливо, ще і обов’язковим відвідуванням курсів із цивільного права.

Наджет – француженка алжирського походження. Вона вважає, що заборона носіння нікабу суперечить усьому, що символізує Францію:

«Коли я чую - «Франція. Свобода. Рівноправність. Братерство» - то це велика брехня. Це буде так, немов би жити під диктатурою».

Даліл Бубакеур очолює паризьку мечеть. Він виступає проти заборони носіння чадри:

«Це дуже делікатна тема і немає причин встановлювати обмеження, чи вводити заборону. Цю заборону, схоже, будуть оскаржувати».

Ібрагім Гупер, який є речником Ради в питаннях американсько-ісламських стосунків у Вашингтоні, каже:

«У питанні дотримання громадянських прав це стане кроком назад, а не вперед. Коли є закон, який явно спрямований проти певної релігійної меншини, всі люди повинні бути цим занепокоєні».

Президент Саркозі, натомість, каже, що чадра - це не ознака релігійної приналежності, а символ рабства. Виступаючи у парламенті минулого року, глава держави заявив, що чадра є в’язницею для жінок і їй немає місця у Франції. А міністр у справах імміграції та інтеграції Ерик Бесон зазначив, що носіння нікабу суперечить національній ідентичності. Інші державні керівники кажуть, що спілкування віч-на-віч є необхідним для життя у суспільстві. Втім дехто у Франції аргументує, що чадра не належить до мусульманської традиції. Про це говорить також захисниця прав жінок Сігем Габчі:

«Чадра не має нічого спільного з ісламом. Це - символ гноблення жінок і талібанізації релігії».

За всіма ознаками, якщо носіння нікабу буде заборонено - ця справа опиниться у Конституційному суді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG