Спеціальні потреби

Чи припиняться чвари в американському Конгресі?


Жодна з партій у США не бажає йти на компроміс у принципових питаннях. У Сенаті за останні два роки розглядалось більше ініціатив заблокувати прийняття певного закону, ніж у XIX та XX століттях загалом.

«Я спостерігаю за роботою Конгресу вже 41 рік, і ніколи не бачив нічого подібного», – говорить політичний оглядач Норман Орнстайн.

Президент Обама прийшов у Білий дім, пообіцявши змінити культуру політичних відносин у Вашингтоні. Втім, більшість законодавчих перемог президента були здобуті після серйозної боротьби з республіканцями, що супроводжувалися запеклими суперечками. З початком роботи Конгресу нового скликання знову лунають заклики до змін. Так Сенатор Джон Керрі заявив:

«ХХІ сторіччя може знову пройти під егідою Америки, однак, лише за умови, що ми будемо діяти відповідально та замінимо гучну какофонію нескінченної політичної кампанії обговоренням речей, які важливі для країни».

Плідна робота Конгресу після виборів у листопаді минулого року дає надію. Всього за кілька тижнів, демократи та республіканці знайшли спільну мову у кількох важливих питаннях та прийняли цілий ряд важливих законів, часто принаймні з номінальною підтримкою республіканців. Президент Барак Обама після цього говорив так:

«Ми не можемо знову вступати у старі битви, що відбувались останні два роки. Це відволікає нас від важкої праці над відродженням економіки».

Втім, республіканці, які тепер мають більшість у Палаті представників кажуть, що виборці дали їм мандат змінити курс Президента, та поміж іншого відкликати закон про реформу системи охорони здоров’я, підписаний Бараком Обамою.

«Ми будемо по шматках розбирати цей закон, поки він просто не розвалиться», – заявив в одному зі своїх інтерв’ю конгресмен-республіканець Фред Аптон.

Втім, лідер демократів у сенаті Геррі Рід цього не радить робити, кажучи, що республіканці мають просто зрозуміти, що закон про охорону здоров’я не буде відкликаний.

Замах на життя жінки-конгресмена з Аризони Ґабріел Ґиффордс призупинив політичні чвари на певний час. Обидві партії оголосили політичне перемир’я на період жалоби. Втім, повернувшись до Конгресу, республіканці у Палаті представників відразу призначили на середу голосування у справі скасування реформи системи охорони здоров’я, чим викликали нову хвилю політичних чвар.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG