Спеціальні потреби

Білл Клінтон взявся долати бідність у світі


У Нью-Йорку завершилось щорічне засідання неурядової організації «Глобальна ініціатива Клінтона». Метою цієї заснованої 2005 року колишнім президентом США ініціативи є протистояння глобальним проблемам, викликаними бідністю, хворобами та соціальною несправедливістю. Учасники зобов’язались пожертвувати мільярди доларів на подолання цих проблем.

Виступаючи на заключному засіданні групи, колишній президент Білл Клінтон оголосив, що заручився підтримкою майже двох тисяч людей, які пообіцяли пожертвувати 63 мільярди доларів. Це торкнеться життя майже трьохсот мільйонів людей у 170 країнах світу. Білл Клінтон заручився підтримкою майже двох тисяч людей, які пообіцяли пожертвувати 63 мільярди доларів на подолання бідності.

Серед цілей, окреслених ініціативою Клінтона, є збільшення ролі жінки у суспільному житті, боротьба з торгівлею людьми, покращення освіти за допомогою комп’ютерів, боротьба з глобальним потеплінням та поліпшення охорони здоров’я.

Брак знань згадувався на кількох форумах організації. Під час прес-конференції на тему збільшення ролі жінки у суспільстві Енн Коттон з організації «Камфед Інтернешнл» вказала, що комп’ютери здатні допомогти вирішити ряд соціальних проблем:

«Дайте людям технології і вони ними скористаються. Адже технології надихають людей, оскільки підвищують їх статус, в першу чергу – статус жінок».

Почесним промовцем на заключному засіданні зустрічі була перша леді США Мешель Обама, яка зосередила свій виступ на долі американських ветеранів. Вона закликала наймати ветеранів на роботу в гуманітарних організаціях. За її словами, ветерани, хоча і мають корисні професійні навички, зіштовхуються із серйозними соціальними проблемами, такими як безробіття:

«Вони регулярно зайняті в гуманітарних операціях по всьому світу. Вони роздають харчі, надають медичну допомогу, навіть допомагають відбудовуватися».

Ініціатор проекту Білл Клінтон закликав не лише присутніх у залі, а усіх мешканців планети приєднатися до його ініціативи:

«На мою думку, світ настільки взаємопов’язаний, що у ХХІ сторіччі на нас чекає надзвичайна хвиля конфліктів між добрими і злими силами. І обмеження, які має приватний сектор та уряди світу у вирішенні цих конфліктів, стають очевидними. Тож ми всі повинні посилити зусилля, аби заповнити вакуум який виникає».

Біл Клінтон закликав делегатів зустрічі, повернувшись додому, залучати до ініціативи нових і нових людей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG