Спеціальні потреби

Колишні діячі Компартії вимагають свободу слова в Китаї


Газетний кіоск у Пекіні.
Газетний кіоск у Пекіні.

Група колишніх китайських високопосадовців закликала уряд Китаю скасувати цензурування інформаційних засобів і проявити більшу пошану до свободи слова.

У відкритому листі до Всекитайських зборів народних представників ця група колишніх партійних діячів заявила, що хоч китайська Конституція захищає свободу слова і зібрання, правила насаджувані Компартією і китайським урядом відкидають такі права.

Цього листа підписав Лі Жуй, колишній секретар Мао Цзедуна, та ще 22 «старійшин» китайської Компартії. Багато з тих хто поставив свій підпис під зверненням були колишніми редакторами державних мас-медіа.

Вона заявили, що головна їхня вимога стосується «демонтування» системи цензурування на «користь дозволеної законом системи відповідальності».

Один із сигнаторів листа, колишній ректор Китайського університету Цзян Пін каже, що в Китаї все ще існує багато обмежень на свободу слова і що про політичну реформу поки що немає мови.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG