Спеціальні потреби

Україна та Росія підпишуть ще декілька угод щодо Чорноморського флоту


Cевастополь, Україна
Cевастополь, Україна

Дві угоди із десяти вже підготовлені і будуть підписані найближчим часом. Документи будуть регламентувати базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

На думку посла РФ в Україні Володимира Єльченка, наведення ладу в усіх елементах перебування Чорноморського флоту в Криму призведе до уникнення загрози територіальної цілісності України. Про це Володимир Єльченко розповів кореспонденту УНІАН.

«Нам потрібно підписати ще приблизно з десяток різноманітних угод, які б створили абсолютно надійну юридичну базу перебування флоту», цитує дипломата інформаційна агенція.

Наразі невирішеними залишаються питання використання маяків, інфраструктури Чорноморського флоту та модернізації озброєнь. Саме маяки нещодавно стали об’єктом громадської уваги.

«Студентське братство» вирішило нагадати, що гідрографічні споруди належать Україні. За свідченнями активістів, офіцери ЧФ вважають маяк територією Росії. Натомість уже існують судові рішення, які передбачають повернення кримських маяків Держгідрографіі України.

Представники Чорноморського флоту відмовились коментувати ситуацію, пояснюючи тим, що це не їх компетенція. «Це – міжнародний рівень обговорень, рівень МЗС», – заявив прес-секретар командувача Чорноморським флотом РФ В’ячеслав Трухачов.

МЗС України підтвердило, що питання використання маяків має вирішуватися через переговори. Також у МЗС заявили, що російська сторона відмовляється від виконання рішень українського суду, мотивуючи невідповідність рішення базовим угодам із Чорноморським флотом.

За словами директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Олега Волошина, такі питання будуть вирішуватися шляхом переговорів восени цього року, а також завдяки укладенню угоди щодо користування маяками. Олег Волошин запевняє, що українська сторона зробить усе можливе, аби національні інтереси були дотримані повністю, а також, щоб це питання не стало конфліктним у Криму.

Поки що ж заплановану на 24 серпня акцію «Студентського братства» біля штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі заборонили рішенням суду. Напередодні активісти братства провели пікет під маяком на мисі Сарич та були затримані російськими військовослужбовцями до прибуття української міліції. У відповідь на ці події у Міністерстві закордонних справ висловили незадоволення намаганням будь-яких громадських організацій проникнути на режимні об’єкти.

Тим не менш, російський посол в Україні Володимир Єльченко впевнений, що коли все остаточно врегулюється, то розмови про загрозу та небезпеку ЧФ відпадуть. Також дипломат зазначив, що в світі є багато прикладів розташування іноземних баз на територіях інших країн, і якщо це «врегульовано юридично, то жодних побоювань не буде».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG