Спеціальні потреби

Байден, республіканці не можуть домовитися про витрати на інфраструктуру


Джо Байден
Джо Байден

Президент США Джо Байден відкинув нову пропозицію сенаторки-республіканки Шеллі Мур Капіто, яка запропонувала додати ще 50 млрд доларів в якості інвестицій в інфраструктуру, на додаток до раніше запропонованих республіканською стороною 928 млрд доларів. Про це йдеться у заяві речниці Білого дому Джен Псакі.

Байден відхилив пропозицію, заявивши, що вона «не відповідає його цілям щодо розвитку економіки, подолання кліматичної кризи і створення нових робочих місць».

Спочатку президентський план з розвитку інфраструктури пропонував витрати 2,25 трлн дол. Остання пропозиція адміністрації Байдена на переговорах оцінюється в 1,7 трлн дол і включає федеральні витрати на проекти, які виходять за рамки традиційного визначення інфраструктури, наприклад, догляд за людьми похилого віку на дому.

За словами речниці Білого дому, Байден продовжить переговори з низкою сенаторів від обох партій.

За даними ЗМІ, в ході переговорів Байден також запропонував відмовитися від свого плану щодо підвищення ставок корпоративного податку до 28%, замінивши його мінімальної податковою ставкою в 15%, спрямовано на те, щоб всі компанії платили податки.

Низка демократів піддали Байдена критиці за спробу знайти компроміс з республіканцями.

"Сума у 2 трильйони доларів вже була компромісом. Президент США не може очікувати, що ми проголосуємо за інфраструктурну угоду продиктовану Республіканською партією", - заявив минулого тижня конгресмен-демократ Джамал Боумен.

"Час спливає. Кожен день витрачений на безнадійні спроби досягнути двопартійної згоди з цього питання, це день, який ми не витрачаємо на зміну ситуації із кліматом. Биті автошляхи ще можна пережити; зруйнована планета це назавжди", - твітував раніше сенатор-демократ Шелдон Вайтхаус, очевидно маючи на увазі закладені до інфраструктурного плану президента США плани щодо скорочення парникових викидів.

Раніше журналіст видання The Washington Post Джефф Стін звернув увагу, що у той час, як план Байдена передбачає 174 мільярди на розширення використання електромобілів, пропозиція Республіканської партії передбачала лише 4 мільярди на цю статтю витрат.

Дивіться також: Як емігрант з України відкрив ресторан у Нью-Йорку і як врятував бізнес у пандемію

XS
SM
MD
LG