Спеціальні потреби

У Вифлеємі зібралось 90 тисяч християн для святкування Різдва


Католицький патріарх Єрусалима під час хресного ходу у Вифлеємі
Католицький патріарх Єрусалима під час хресного ходу у Вифлеємі

Десятки тисяч християн прибувають до Вифлеєма, щоб відсвяткувати Різдво у місті де, як каже Новий Завіт, народився Іісус.

За повідомленнями ппалестинської влади, у місті зібралось до 90 тисяч осіб, більшість з них – християни із самої Палестинської автономії.

Погода не за сезоном тепла і тому вдень прочани просто неба чекали прибуття католицького патріарха Єрусалима Фуада Туаля. Патірарх традиційно очолює святкову процесію християн до Мангрової площі.

Там, на місці, де за переказами народився Ісус, розташована Церква Різдва Господнього. Неподалік від неї – у церкві Святої Катерини сьогодні опівночі пройде Різдвяна служба.

У передріздвяній промові католицький патріарх Єрусалима звернувся до християн Іраку, які зазнають жорстких переслідувань та насильства. Так 31-го жовтня у церкві в Багдаді терористи підірвали бомбу. Загинуло четверо вірних та двоє священників.

«Нехай християни Іраку знають, що ми підтримуємо їх у цій складній ситуації», – сказав патріарх.

З часу введення американський військ до Іраку в 2003-му році, кількість християн в цій країні зменшилась із 800 тисяч до півмільйона.

Фуад Туаль також закликав вірних в Ізраїлі та Палестині не втрачати надії на відновлення мирного процесу між двома країнами.

Різдво у Вифлеємі завершує рік, протягом якого у цьому палестинському місті побувало як ніколи багато туристів. Це позитивно впливає на регіон, який дуже потребує грошових надходжень.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG