Спеціальні потреби

Обама підтвердив виведення військ з Афганістану у 2011-му році


Коаліційні сили в Афганістані
Коаліційні сили в Афганістані

Через рік після наказу збільшити військовий контингент США в Афганістані, президент Барак Обама підбив перші підсумки нової стратегії, мета якої розпочати виведення військ вже влітку наступного року.

Президент Сполучених Штатів відзначив помітний прогрес у боротьбі з бойовиками аль-Кайди та Талібаном в Афганістані. Він зазначив, що США дотримуються плану і почнуть виводити свої війська у липні наступного року. Однак наскільки швидким буде вивід збройних сил залежатиме від ситуації в країні. Обама висловив занепокоєння тим, що терористи все ще знаходять безпечний притулок у Пакистані:

«Ми продовжуємо вимагати, щоб пакистанські лідери не дозволяли терористам переховуватись на своїй території».

Хоча США вважають, що Пакистан може більш ефективно боротися з Талібаном, Міністр оборони Роберт Ґейтс відзначив зусилля цієї країни:

«Пакистан виділив 140 тисяч військовослужбовців для боротьби з екстремістами вздовж кордону. Пакистанські війська співпрацюють з афганськими та коаліційними силами».

Державний секретар США Гілларі Клінтон зазначила, що великого поступу вдалося досягти на рівні народної дипломатії в Афганістані:

«Ми збільшили кількість наших представників у цивільному секторі із 320 два роки тому до 1100. Адже завершення нашої місії вимагає плідної співпраці наших цивільних та військових з міжнародними та афганськими партнерами».

Однак, аналітик Атлантичної ради США Шуя Наваз кавже, що говорити про поступ краще було б у липні, на коли запланований початок виведення військ з Афганістану:

«Лише тоді вони зможуть прийняти рішення як швидко можна виводити війська. Виведення не буде раптовим».

У час, коли Обама давав оцінку війні, перед Білим домом зібралось майже 200 активістів та ветеранів, які виступають проти війни в Афганістані і вимагають її негайного завершення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG