Спеціальні потреби

Госпіталь помагає як військовим НАТО, так і цивільним афганцям


Один з найдосконаліших госпіталів, розгорнутий силами НАТО в Афганістані, розташований біля епіцентру бойових дій в провінції Кандагар. Лише кілька хвилин займає доставити гелікоптером пораненого військового з поля бою у цей польовий медичний центр. У госпіталь часто привозять і цивільних, які постраждали внаслідок бойових дій.

Трирічний афганський хлопчик, який наступив на міну, терміново направляється на операцію. Діти – звичні пацієнти у цьому госпіталі. За словами головного лікаря, від 20 до 30 відсотків поранених, які до нього потрапляють – діти віком до 12 років. Лікувати їх, каже головний лікар госпіталю НАТО Майкл Дененберґ, найважче завдання, однак наближеність до зони бойових дій має свої переваги:

«Це те, заради чого я подався у військові лікарі. Я працюю у службі швидкого медичного реагування вже 19 років. І зараз я отримую найбільше моральне задоволення за всю свою кар’єру, оскільки перебуваю так близько, наскільки можливо, до місця бойових дій, до поранень».

Польовий госпіталь НАТО обладнаний найновішими медичними технологіями і надає безкоштовну допомогу як військовим, так і цивільним. Лікарі проводять близько
200 складних операцій на місяць. До госпіталю можна швидко добратися вертольотом з майже усіх гарячих точок країни.

Капітан збройних сил США лікар Дарін Вія каже:

«Військова медицина вже давно переконалася на досвіді, що чим ближче до місця поранень перебувають лікарі, тим більше шансів на порятунок отримують солдати. У важких випадках коротка відстань до госпіталю рятує життя».

Головний хірург-ортопед Джозеф Страус підкреслює, що понад 85 відсотків його пацієнтів надходять до нього безпосередньо з поля бою:

«Тут дуже багато складних випадків. Рани забруднені пилом, брудом, багнюкою, травою, усім, що присутнє на поверхні землі».

Але завдяки тому, що госпіталь знаходиться так близько до зони бойових дій – поранені мають великі шанси вижити. Лікарі рятують 98 відсотків пацієнтів цього госпіталю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG