Спеціальні потреби

Реакцiї українцiв на смерть папи - 2005-04-04


Київ - 3 квiтня. Українці емоційно сприйняли звістку про смерть Папи Римського. Іван Павло II був для України більше ніж лідером одної з християнських конфесій. Католицький ієрарх сприймався також як символ духовного єднання, понад усі бар`єри світоглядів і віросповiдань.

“Трагічна звістка про завершення земного життя Івана Павла ІІ наповнила невимовним сумом серця українців, котрі молилися за його здоров`я”. Ці слова з листа президента Ющенка, в якому висловлено співчуття з приводу смерті Папи Римського, -- не просто формула дипломатичному етикету. Україна, що дві доби стежила за подіями у Римі, емоційно переживає утрату. Папа Римський Іван Павло ІІ був не тільки релігійним лідером для українських католиків, але й моральним авторитетом, символом добра і любові до ближнього для більшості віруючих і невіруючих. Першим папою-слов`янином. Першим папою, що побував в Україні. Першим, який звернувся до українців їхньою мовою. В Україні пам`ятають папу як того, хто своїми виступами на захист людських прав прислужився поваленню комуністичної “іпмерії зла”, і того, хто в останні місяці свого понтифікату кволою рукою благословив помаранчеву революцію.

Ми запитали у випадкових перехожих на вулицях Києва, що, на їх думку, значить постать папи Іоанна Павла ІІ для України. Ось деякі з відповідей:

- [переклад з росiйської] “Я вважаю, що Україна православна країна і ніякі папи нам не потрібні, і не треба робити з цього трагедію”, -- сказав один з наших співрозмовникiв. Проте він, як виглядає, в меншості.

- «Я православний, але папа римський уособлював людину, яка хотіла зробити добро для всього світу, і вона мені дуже подобається, що він був не тільки дуже хорошою людиною, він був дуже хорошим політиком, який намагався зробити добро в цілому світі».

- «Не тільки для України, мабуть, для всього світу він зробив дуже багато щодо примирення людей всіх конфесій, національностей, всіх церков. Дуже жаль, що тоді його так зустріли в Києві. Я вважаю, що не дуже гостинно, що він був змушений туди, на летовище йти».

- «Мені здається, сама постать Івана Павла ІІ поза релігією. Тобто це не католик, не православний, він взагалі просто – Віруюча людина. А те, що коли він сюди приїздив, багато православних було проти, то це їхні проблеми. Адже Бог один для всіх».

- «Він приїздив 3 чи 4 роки тому. І так вийшло, що у мене знайома була дуже близько від нього, і ось вона каже, що коли ця людина проходила біля мене, то у неї таке відчуття, нібито якась енергія до неї пішла».

- «Для мене взагалі ніяких релігійних авторитетів нема. Але я вважаю, що із пап це – по-моєму це найвизначніший папа».

- «Щось він в цей світ приніс. Якийсь мир, якийсь спокій. Умиротвореність не те слово, мабуть, -- ну, добра побільшало на цьому світі, коли він був».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG