Спеціальні потреби

Новi пропозицiї для вирiшення проблеми пiратства в Українi - 2005-02-23


Київ - 23 лютого. Представники консалтингової групи “Індустрія комунікацій” вирішили звернутись до президента та прем`єр-міністра України з відкритим листом, у якому вони просять керівництво держави провести переговори зі світовими виробниками програмного забезпечення. Метою переговорів має бути зменшення ціни на цей продукт для українського виробника, терміном на 1-3 роки. На думку представників консалтингової групи, це допоможе за короткий час вирішити проблему піратства в Україні.

Використання неліцензійного програмного забезпечення сприяє розвитку хабарництва і корупції в Україні. Сьогодні керівнику невеликого підприємства легше заплатити хабар за використання піратського продукту, ніж купити ліцензійне забезпечення. Рейди міліції, які проводились минулого року, виявляли більшість порушників серед представників малого та середнього бізнесу. Великі фірми намагаються не порушувати закон і закуповувати ліцензійну продукцію.

Президент консалтингової групи “Індустрія комунікацій” Олександр Стефанович каже, що сьогодні важко говорити про кількість порушників законодавства про інтелектуальну власність, проте вже зараз багато підприємств розуміють, під якою загрозою найближчим часом може опинитись їх бізнес, адже використання неліцензійної продукції прирівнюється до злочину середньої важкості:

«Якщо неліцензійний софт використовується більш ніж на 3-4 комп`ютерах, він перевищує 17 тисяч гривень, тобто тисячу неоподаткованих мінімумів. За це передбачена відповідальність, як за середньої важкості злочин. Від 2-ох до 5-ти років позбавлення волі. Тобто ви легко можете подивитись на фірми, де комп`ютерів стоїть 5-6. Це значить, що там, як мінімум, одна людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності».

На думку Стефановича, проблему захисту інтелектуальної власності в Україні можна вирішити у найближчі кілька років за умов, якщо керівництво держави проведе переговори зі світовими виробниками програмного забезпечення і домовиться за зниження цін на цей продукт для українських користувачів. Термін мараторію може становити 1-3 роки. Орієнтовно вартість продукції пропонується знизити на 30-40%. За словами директора веб-агентства «Кенсу» Антона Кіма, такі заходи з одного боку допоможуть у боротьбі з піратством, з іншого -- сприятимуть розвитку вітчизняного ринку програмного забезпечення:

«Ми не можемо на належному рівні конкурувати з підприємствами, що працюють на офшорному ринку. Давайте залучати спеціалістів на наш ринок, піднімати наш ринок. Працювати тут і я думаю, що якщо якесь рішення у цій галузі буде знайдено, то ми зможемо конкурувати на належному рівні і наші люди не будуть виїжджати за кордон, чи працювати в офшорних кoмпаніях».

Згідно з даними компанії Майкрософт, обсяг продажу програмного забезпечення на території України минулого року, у порівнянні з 2003-м роком збільшився на 38%. Проте представники консалтингової групи вважають, що якщо світові виробники програмного забезпечення зменшать ціни на свою продукцію для реалізації на території України, то найближчі кілька років вони можуть отримати надприбутки, оскільки український ринок розвивається дуже швидкими темпами.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG