Спеціальні потреби

До Рiздва наметового мiстечка в Києвi може не стати - 2005-01-04


Київ – 3 сiчня. Сьогодні з центру української столиці мали прибрати наметове містечко. Втiм кількість наметів у ньому не зменшилася. Все ж керівництво табору обіцяє, що більшість мешканців роз’їдуться до Різдва.

Не зважаючи на домовленість київської міської влади та учасників акції протесту, наметове містечко в центрі столиці у понеділок не зникло. У ньому й досі десятки великих військових наметів. Вони займають декількасот метрів вулиці Хрещатик - від Майдану Незалежності до міської ради. Втім мешканці містечка, як і обіцяли, почали роз`їжджатися по домівках. Їхня кількість лише за останній день зменшилася майже вдвічі – до п`ятисот осіб.

Заступник коменданта табору Андрій Пукарський каже, що мова не йде про порушення домовленостей - затримка сталася через технічні проблеми.

«Нам дали вказівку збиратися – ми збираємося. Процес вже пішов і йде два дні. Просто на жаль за один день це все не зробиш, бо тут було понад тисячу людей. Зараз затримка просто у фінансуванні. Гроші видають невеликими порціями, щоб вони не розійшлися і щоб ми контролювали, що люди роз`їхалися».

Пукарський каже, що декому купують залізничні квитки. Але більшість людей відправляють по домівках автобусами, які надає київська міська влада. З нею ніяких непорозумінь немає. Так само, як і з киянами. У понеділок весь день на Хрещатику було досить велилюдно. Втім, як і минулих півтора місяці існування табору. За весь час каже Пукарський таборовики поводили себе чемно. Зіграли понад десять весіль і не порушували громадський порядок:

«Трапляється буває – часом бомжі заходять. На Новий рік свій хтось десь перебрав. Але то деталі, дрібниці. Нічого серйозного не було й не буде».

Однак далеко не всі мешканці табору хочуть їхати додому. Дехто бажає дочекатися перемоги – тобто інавгурації новообраного президента. Вона може відбутися в середині січня. Але керівництво містечка каже, що за два-три дні всіх мешканців відправлять додому. Намети зніматимуть столичні комунальні служби. Центр столиці очевидно приберуть до Різдва. Звичайно, якщо не станеться нічого непердбачуваного, кажуть у таборі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG