Спеціальні потреби

Верховна Рада: по домах голосуватимуть лише iнвалiди першої групи - 2004-12-22


Київ – 21 грудня. Український парламент сьогодні не виконав вимогу кандидата в президенти Віктора Януковича щодо змін до виборчого закону. Янукович вимагав, аби право голосувати по домах, замiсть на дільницях, мали не лише інваліди першої групи, але й інші категорії.

Головна парламентська дискусія вівторка знову оберталася довкола виборчого законодавства. Зранку фракція комунiстів заблокувала трибуну Верховної Ради, вимагаючи виконати вимогу про надання права голосування вдома інвалідам другої та третьої групи; дехто казав про необхідність такого права для всіх учасників війни. Це була i вимога кандидата Віктора Януковича. Представники його фракції Регіони України та есдеки знову були цілком солідарні з комуністами. Говорить Петро Симоненко:

«Всі звинувачення на адресу комунiстів - це чергова брехня, яка робиться з метою виключити з конституційного процесу 3 мільйона громадян, які мають право вибору, але не можуть прийти на дільниці за станом здоров`я та віком».

Натомість опозиція твердить, що такий підхід необхідний діючому прем`єру задля фальшування виборів. Вікто Ющенко неодноразово вказував, що у одній з південних областей біля третини всіх виборців голосували вдома. Олександр Турчинов, БЮТ:

«Вони хочуть знову мати можливість фальсифікувати результати. Саме тому вони, прикриваючись інвалідами і пенсіонерами, йдуть знову на фальсифікації виборів.

Аргемунти регіоналів інші – вони кажуть, що за нинішнього закону сфальшувати вибори неможливо. Валерій Коновалюк:

«Вероховна Рада прийняла рішення і ми змінили не тільки ЦВК, але й склади інших комісій. Тепер в “Нашої України” будуть всі можливості контролювати виборчий процес. Тільки мiжнародних спостерігачів більше 8 тисяч».

Натомість “Наша Україна” вказує на те, що цей закон про вибори ухвалювався у пакеті з конституційною реформою, найпалкішими прихильниками якої є комуністи. Відтак у разі скасування норм закону скасовуєтсья і реформа. Віктор Пинзеник.

«Ми є свідками того, як три фракції – комуністи, СДПУ(о), регіони – порушують пакетну домовленість, яка дала нам можливість вийти на консолідовану роботу парламенту».

Зрештою прихильникам Януковича та комунстам не вистачило голосів навіть для розгляду цього питання. За його внесення до порядку денного проголосувало 208 депутатів. Очевидно, це дасть підстави Віктору Януковичу знову говорити про порушення Конституції у частині права голосу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG