Спеціальні потреби

США стурбованi територiяльною цiлiснiстю України - 2004-11-29


Вашингтон - 29 листопада. Сьогоднiшнiй бріфинг у Державному департаменті США був присвячений великою мірою ситуацiї в Українi, зокрема нерозв’язаному питанню президентських виборів. В центрi уваги стояли територiяльна цiлiснiсть України та необхiднiсть мирного полагодження iснуючого протистояння.

Речник Державного департаменту Рiчард Баучер повідомив, що Держсекретар Колiн Павелл, у телефонних розмовах у понеділок з президентом Леонiдом Кучмою і міністром закордонних справ Росії Сергiєм Лавровим, виклав те, в чому зацікавлені Сполучені Штати стосовно України. По-перше, США рішуче і непохитно підтримують територіальну цiлiснiсть України, її суверенітет, свободу та незалежність. По-друге, те щоби обидві сторони виборчого протистояння дотримувалися мирного підходу в розв’язанні проблем України. По-третє, щоби обидві сторони шукали мирної розв’язки через правовий, політичний процес, який, як зазначив Баучер, розпочався в Україні за допомогою людей із зовні, якщо це буде відповідно і корисно. Як приклад такого посередництва він вказав на участь президента Польщі Александра Квасневського у недавніх політичних переговорах в Києві. Речник Держдепартамент далі висловив сподівання американського уряду, що Верховний Суд України вичерпно і серйозно розгляне скарги опозиції про порушення виборчих законів і винесе неупереджене рішення.

Баучер сказав, що американський уряд знає про демонстрації і заклики до створення автономії в східних областях України і занепокоєний iснуючими сепаратистськими настроями. Він ще раз підкреслив, що Сполучені Штати рішуче виступають проти будь-яких сепаратистських ініціатив в окремих регіонах України.

Щодо виборів, Ричард Баучер заявив, що для Сполучених Штатів сам результат голосування не такий важливий. Найважливіше це те, щоб він був справжнiм віддзеркаленням волi українського народу і не підривав правових інститутів та політичних процесів в Україні.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG