Спеціальні потреби

Український контингент в Іраку буде збільшено, каже Міноборони  - 2004-07-30


Київ - 30 липня. Вчора міністр оборони Євген Марчук заявив, що Україна веде переговори зі Сполученими Штатами та Польщею про терміни перебування українського контингенту в Іраку та його чисельність. Марчук також сказав, що українські миротворці почали частково передавати свої функції з охорони об’єктів підготовленим ними місцевим підрозділам територіальної оборони. Як пояснили сьогодні в Міністерстві оборони, мова про виведення або скорочення української присутності в цій країні поки що не йде.

Навпаки, за словами працівника прес-служби відомства Юрія Каріна, після чергової ротації кількість українських військових в Іраку збільшиться:

«Український контингент буде збільшено на 144 військовослужбовці. Буде підсилено підрозділи медичного та ремонтного забезпечення. А також до штату бригади буде додано мінометні підрозділи. Буде додана мінометна батарея, яка дислокуватиметься у базовому таборі «Дельта» в місті Ель-Кут та мінометний взвод у таборі «Зулу»: місце дислокації – Ес Сувейра».

З вересня в складі стабілізаційних сил в Іраку перебуватимуть 1,722 військовослужбовці з України. Міноборони запевняє, що збільшення контингенту є плановим.

Тим часом міністерство закордонних справ України закликає українські компанії активніше працювати в Іраку. Поки що, на думку посла України в Багдаді, українські підприємці не приділяють цьому ринку належної уваги. Тим часом Міністерство оборони України заперечує повідомлення про можливе скорочення української військової присутності в Іраку. Навпаки, у вересні кількість українських військовослужбовців у складі стабілізаційних сил планують збільшити.

Український посол у Багдаді Анатолій Олійник закликав українські підприємства активніше працювати на іракському ринку. Утім, на думку дипломата, не обовязково посилати працівників у небезпечний район. Існують можливості співпрацювати з іншими компаніями та постачати на місцеві ринки обладнання та будівельні матеріали. Будівництво складів у сусідніх країнах, на думку Олійника, дасть чималі переваги українським компаніям після стабілізації ситуації в країні:

«Звичайно, одне з головних питань, як ви знаєте, є питання безпеки. І тут наші контингенти якраз і допомагають нинішньому проміжному урядові встановити контроль над безпекою».

Поки що, за словами дипломата, Україна не бере активної участі у відбудові Іраку. Підприємці не рекламують свої послуги й не беруть участі в тендерах.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG