Спеціальні потреби

Пристрастi навколо виборiв у Мукачевому не вщухають - 2004-05-13


Київ – 12 травня. Вже втретє українські силові міністри звітують перед парламентом щодо подій на виборах міського голови міста Мукачеве. Сьогодні, за результатами наданої інформації, депутати рекомендували Президентові звільнити голову Закарпатської обласної адімінстрації та керівника міліції області.

Цього разу ні міністр внутрішніх справ, ні голова служби безпеки до парламенту звітувати про розслідування у справі Мукачевських виборів не прийшли, приславши своїх заступників. Був там і генпрокурор Васильєв, який заявив, що слідство триває, однак підстав для визнання виборів недійсними поки що немає. Протоколи дільничих комісій, зібрані блоком «Наша Україна», він називає непереконливим доказом.

«Рішеннями суду порушень закону про проведення виборів не встановлено. Під час розгляду справи в ужгородському міському суді п’ятого травня цього року судом зроблено висновок, що заглянуто в 36 представлених заявником протоколів ділничої комісії. Через відсутність деяких підписів, печаток … цитую “як мінімум 25 не можуть вважатися оригіналами протоколів дільничої комісії».

Натомість представники Нашої України наполягають, що вибори міського голови Мукачевого були грубо фальсифіковані. Депутати кажуть, що готові свідчити – на їх дільницях були оголошені зовсім інші результати. Віктор Ющенко каже, що збирається наполягати на тому, аби генпрокуратура відкрила кримінальну справу за цим фактом.

«Ми не ставимо питання: чому викрали бюлетені? Ми не ставимо питання: хто побив народних депутатів? Ми не ставимо питання: хто спалив бюлетені? Хоча само по собі це цікаво. Ми ставимо перед генеральним прокурором одне запитання: пане генеральний прокурор: чому ви не відкрили кримінальну справу на предмет фальсифікації виборів»?

Зрештою парламент проголосував за поставнову, в якій рекомендує генпрокуратурі опротестувати результати цих виборів, що потрібно для оголошення нових виборів. У цій же постанові депутати рекомендують президенту звільнити голову Закарптаської облдержадміністрації есдека Івана Різака та керівника міліції області. За це, окрім опозиції проголосувала фракція Центр та НДП. Ендепіст Олег Зарубінський каже – керівництво області винне у тому, що сталося у Мукачевому.

«Давайте відверто казати: якщо б сприяла місцева влада в тому числі в Закарпаттю вільному вибору громадян, то такого б небуло».

Натомість предсавник СДПУ(о) Ігор Шурма твердить, що депутати схвалили таку постанову, грунтуючись на емоціях, а не на конкретних доказах.

«Сьогодні є політичні дискусії у Верховній Раді. Одна сторона в політичних дискусіях сьогодні взяла якусь там тимчасову, якусь ситуативну, перевагу і все».

Поправка про рекомендацію звільнити і лідера СДПУ(о) Медведчука з посади голови президентської адміністрації необхідної кількості голосів не набрала. Втім навіть схвалені депутатами рекомендації жодної юридичної сили не мають. Тепер черга Леоніда Кучми. У те, що він послухається депутатів, вірять далеко не всі. Люди, що мали досвід спілкування з паном Кучмою кажуть –під тиском він ніколи нічого не робив.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG