Спеціальні потреби

Черговий аналiз iнвестицiйного клiмату в Українi - 2004-04-27


Київ – 27 квітня. Європейська бізнес-асоціація представила сьогодні звіт «Про перешкоди для інвестицій в Україну», підготовлений для українського уряду. За словами представників асоціації, Україна вже зробила достатньо кроків на шляху до створення сприятливого клімату для зарубіжних інвесторів, проте залишилось і багато невирішених проблем. Свій звіт Європейська бізнес-асоціація готує вже втретє. Вперше його було зроблено у 2001 році на прохання уряду Швеції, яка на той час головувала в Європейському союзі. У ньому було проаналізовано інвестиційний клімат України, як в окремих галузях так і в цілому. Пізніше за результатами звіту було створено спільну робочу групу з уряду та представників бізнес-асоціації, яка щоквартально готувала пропозиції для покращення інвестиційного клімату в Україні.

Презентуючи свій звіт за 2003 рік, представники бізнес-асоціації відзначали, що українському уряду вдалось досягти значних успіхiв на шляху покращення ситуації в економіці країни, проте невирішеними лишилось достатньо проблем. Президент Європейської бізнес-асоціації Бйорн Маркстедт каже, що працює в Україні вже 7 років і бачить багато позитивних зрушень в країні. Він наголошує, що Україна ще молода держава, об’єктивно за кілька років навряд чи комусь вдавалось ухвалити усі необхідні закони. Члени асоціації наголошують, що їх звіт це не перелік скарг, а перелік пропозицій. Одною з найбільших проблем, які зараз існують в українському законодавстві, асоціація називає невідповідність між цивільним і господарським кодексом. А безперечним здобутком є введення у дію Цивільного кодексу України. У свою чергу заступник міністра економіки Сергій Романюк каже, що протягом перших місяців цього року збереглася позитивна динаміка надходження прямих інвестицій в Україну. Він висловив сподівання, що протягом цього року, не зважаючи на президентські вибори, Україна здобуде не менше інвестицій ніж минулого року. Єдиною проблемою у найближчі кілька місяців для України Сергій Романюк вважає вступ країн-сусідів до Євросоюзу:

«Буде більш жорсткий режим на кордоні з Європейським союзом. Виходячи з тих політичних проблем, які відбуваються сьогодні у світі і якi пов’язані з Іраком, безумовно цей кордон з Європейським союзом буде укріплюватись в тому числі і для пересування товарів. По-друге, будуть підвищені вимоги, пов’язані з надходженням до Європейського союзу товарів сертифікованих. Тобто все це буде потребувати місяць-два-три адаптації наших суб’єктів підприємництва до тієї нормативної документації, яка існує в Європейському союзі».

Проте Романюк додав, що деякі українські підприємці подбали про це раніше. Самій же Україні доведеться якомога швидше переглянути близько восьмисот стандартів.

Загалом, підбиваючи підсумки зустрічі, і представник Міністерства економіки і члени Європейської бізнес-асоціації відзначили, що вкладення короткострокових інвестицій в Україну зараз невигідне, тому країна розраховує на середньострокові та довгострокові.

XS
SM
MD
LG