Спеціальні потреби

Українсько-польсько-американська зустрiч у Варшавi. - 2004-03-18


Київ - 17 березня. Сьогодні у Варшаві відбулися тристоронні українсько-польсько-американські консультації. Темами переговорів були співпраця в енергетиці та взаємодія в Іраку. Сполучені Штати представляли заступник держсекретаря Стiвен Пайфер та посол в Україні Джон Гербст.

Найбільше журналістів цікавила реакція американських урядовців на заяви у Києві про необхідність відкликання українського контингенту з Іраку. Після терактів у Іспанії про таку можливість почали говорити не тільки представники української опозиції. Навіть голова уряду Віктор Янукович сказав, що це питання буде предметом дискусії.

Стівен Пайфер вважає, що теракт в Іспанії тільки доводить важливість та необхідність спільних зусиль у боротьбі із тероризмом.

«Україна прийняла рішення, яке звичайно передбачало певний ризик та певну пожертву. Але направлення українських стабілізаційних сил в Ірак допомагає досягти дуже важливої мети – нормалізації життя в цій країні» - зазначив Пайфер.

Крім того, участь в стабілізаційних силах дає можливість українським компаніям отримати вигідні контракти на відбудову іракської економіки. Американський уряд допустив до конкурсу підприємства з країн, які підтримали коаліцію. Нафтові, будівельні та транспортні компанії з України намагаються брати участь у тендерах. Щоправда інформації про жоден контракт, отриманий українськими фірмами поки що не має. Про це також говорили у Варшаві. Але пославшись на американські закони, Стівен Пайфер зауважив, що уряд США не має можливості впливати на процес визначення переможців.

«Рішення має прийматися на конкурентній основі. Ми не можемо приймати політичного рішення віддати комусь перемогу в конкурсі. Але що ми можемо зробити – це допомогти українським компаніям краще зрозуміти процес написання та подання своїх пропозицій» - сказав заступник держсекретаря США.

Відео - найголовніше

Як і чому голосували сенатори за $60 млрд Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG