Спеціальні потреби

Читайте фрагменти циркулярiв СБУ - 2004-03-03


Фрагменти документів, переданих генералом СБУ Валерієм Кравченком Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколі Томенку

Документ 1 (фрагмент).

За отриманими даними, на одному з невстановлених європейських телеканалів (вірогідно німецькому) очікується показ програми або телесюжету, спрямованого на дискредитацію України як держави в цілому та компрометацію вищого керівництва нашої країни. За своїм змістом сюжет буде присвячений незаконній торгівлі людськими донорськими органами в Україні. У зв'язку з цим необхідно:

-встановити наявність на всіх консульських обліках Тетяни Захарової, громадянки України, яка проживала в м. Харкові, та Олени Коломійченко (кореспондент радіо "Свобода");

-терміново направити в Центр каналом.... всю наявну інформацію стосовно зазначених осіб (в тому числі – зв'язки, уподобання, спрямування матеріалів, ЗМІ, в яких публікуються);

-зібрати інформацію стосовно телепрограми "Мона Ліза", її власників, засновників та керівників;

-з'ясувати вірогідність появи зазначеного сюжету по телепрограмі "Мона Ліза" та вжити заходів по недопущенню його трансляції.

Також необхідно терміново отримати та направити в Центр всю інформацію стосовно можливого автора сюжету тележурналіста (телеоператора)....

Документ 2 (фрагмент).

Щодо візитів посадових осіб

У зв'язку з необхідністю інформаційного висвітлення результатів візитів осіб українських органів державної влади (від міністра та вище) за кордон просимо в терміновому порядку надсилати відповідні повідомлення, в яких висвітлювати наступні питання:

- на чиє запрошення відвідувалась країна;

- терміни візиту;

- мета візиту;

- програма візиту (стисло);

- за чий рахунок відбувалось перебування української делегації (за рахунок приймаючої сторони або української сторони);

- які були проведені переговори та які їх результати;

- які підписувались документи;

- з ким були проведені інші зустрічі (у тому числі з бізнес колами), про що на них було домовлено;

- інша важлива інформація. Зазначені повідомлення надсилати протягом доби після завершення візиту.

Документ 3 (фрагмент).

У ході зустрічі лідеру блоку "Наша Україна" В.Ющенко з керівником "Представництва Європейської Комісії" Н.Жустеном, яка відбулась в листопаді ц.р., виступив з ініціативою відносно проведення у грудні 2003 року в м. Києві міжнародної конференції, присвяченій обговоренню європейських перспектив України....

Про свою згоду взяти участь у роботі вказаного заходу нібито повідомили Б.Клінтон, М.Олбрайт та З.Бжезинський....

З метою отримання інформаційних та оперативних матеріалів відносно вищезазначеного форуму необхідно зорієнтувати джерела на здобуття інформації з таких питань:

1. Дата та місце проведення даної конференції. 2. Склад учасників, їх контакти, мета участі в заході. 3. Висвітлення конференції в ЗМІ України та за кордоном. 4. Реакція на подію та оцінки окремих виступів на цьому форумі з боку представників іноземного дипломатичного корпусу та інших закордонних представництв в Україні. 5. Подальші плани, наміри та можлива програма дій учасників конференції.

При цьому особливої уваги заслуговує інформація, що стосуватиметься критичних виступів учасників форуму на адресу України, а також відносно проблем, які існують в нашій державі та шляхів їх подолання.

Із зазначених питань просимо оперативно (до...) інформувати Центр.

Документ 4 (фрагмент).

....Звертаємо увагу на необхідність здійснення постійної роботи, спрямованої на отримання інформації щодо:

...приїзду в країну Вашого перебування всіх, без виключення, українських делегацій, а також окремих посадових осіб, дії яких за кордоном можуть мати негативний вплив на реалізацію внутрішньо та зовнішньополітичної стратегії України.

З вищезазначених фактів вимагаємо своєчасного та повного інформування окремою довідкою за допомогою системи.... у випадках передумов до можливих негативних наслідків – терміново у телефонному режимі.

У разі виникнення надзвичайних суспільно-політичних чи інших резонансних подій в країні перебування, доповідати негайно. В подальшому організувати постійне інформаційне супроводження Центру з даних проблем.

Крім цього орієнтуємо Вас на необхідність:

- звернути увагу на проведення заходів, що зачіпають інтереси України, в країні Вашого перебування представниками політичних та ділових кіл, громадських організацій;

- активізувати роботу серед української діаспори з метою отримання необхідної упереджувальної інформації в інтересах забезпечення безпеки нашої країни, та такої, що стосується сприйняття іміджу України в країні перебування у контексті підготовки політичної реформи, президентських виборів та інше.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG