Спеціальні потреби

Дніпропетровська область посідає друге місце в Україні за кількістю інфікованих вірусом ВІЛ і за динамікою розповсюдження інфекції. - 2003-12-01


Дніпропетровська область посідає друге місце в Україні за кількістю інфікованих вірусом ВІЛ і за динамікою розповсюдження інфекції. Такі дані розповсюдила Дніпропетровська обласна санітарно-епідеміологічна станція.

Починаючи з 1996-го року в області зареєстровано 15 тисяч інфікованих осіб, з них 395 хворі на СНІД. Дві третини інфікованих – ін’єкційні наркомани, антитіла до ретровірусу ВІЛ виявлені у 593-х дітей, народжених від інфікованих матерів, семеро з цих дітей цього року пішли до школи. Більшість інфікованих – молоді люди.

«60 відсотків - 15-30 років. Якщо так триватиме, ми залишимося без майбутнього» - говорить Сергій Туров, завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій облсанепідстанції.

Якщо ВІЛ-інфекцію на початку обстежень виявляли переважно у чоловіків у співвідношенні 9 чоловіків на 1 жінку, то сьогодні ця статистика зрівнялася. На думку Сергія Турова, завдяки більш інтенсивному обстеженню вагітних жінок. Сумний рекорд у розповсюдженні ВІЛ тримає місто Тернівка з населенням 30 тисяч осіб, де зареєстровано понад 700 носіїв інфекції. Враховуючи показник латентності, який становить від 10 до 12-ти, не виключено, що у Тернівці носіями ВІЛ інфекції є чверть жителів. У сусідньому Першотравенську, де соціальні умови не відрізняються від Тернівки, показник інфікованості населення становить піввідсотка. Сергій Туров вважає, що причиною цього є не менша кількість інфікованих, а менш ретельне обстеження населення.

Другим центром розповсюдження ВІЛ інфекції на Дніпропетровщині є місто Кривий Ріг, де показник інфікованості дорівнює 837 на сто тисяч населення. У області є лише один центр боротьби зі СНІДом на 30 ліжок, які незаповнені з причини небажання хворих, більшисть з яких наркомани, лікуватися.

Специфічні ліки проти ретровірусної інфекції в області відсутні. Боротьба зі СНІДом проводиться шляхом інформування населення про шляхи запобігання захворюванню, проведення спеціальних зайнять в учбових закладах, роботі з молоддю волонтерів за спеціальними освітніми програмами.

Лікарі мають надії на кредит Всесвітнього Банку на 62 мільйони доларів, який має бути наданий Україні для боротьби зі СНІДом та придбання ліків, але головні надії завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій Сергій Туров покладає на свідомість людей: «Надії, все ж таки, на розум молоді».

XS
SM
MD
LG