Спеціальні потреби

Загибель українського журналіста в Іраку вчинена з метою самооборони? - 2003-08-12


Центральне командування Збройних сил США закінчило розслідування обставин загибелі в Іраку українського журналіста Тараса Процюка. Як повідомив у вівторок на брифінгу речник Міністерства Закордонних Справ України Маркіян Лубківський, про це американська сторона поінформувала українське зовнішньополітичне відомство.

Телеоператор iнформацiйного агентства Рейтер, 35-рiчний Процюк загинув 8 квiтня в Багдадi внаслiдок обстрiлу американським танком офiсу в готелi "Палестина", де працювали iноземнi журналiсти.

За словами Лубківського, згідно з наданою США інформацією, 8 квітня в районі готелю “велися інтенсивні бої”. Американські слідчі встановили, що постріл з танку “було здійснено в цілях самооборони і в повній відповідності до правил ведення бойових дій”.

Лубківський: „У своїх діях екіпаж танку, який випустив снаряд, керувався присутністю в готелі ворожого солдата, який координував вогонь з іракського боку Сполучені Штати вважають загибель українського журналіста трагедiєю, i висловлюють глибоке спiвчуття родині загиблого.„

На проведенні розслідування наполягала українська сторона. Телевізійні канали в Україні неодноразово показували свідченя очевидців та відеоматеріали, як американський танк зробив несподіваний постріл по готелю, де жили журналісти, після достатньо довгого періода прицілювання. Жодних переконливих свідчень присутності в готелі іракських військових не наводилося.

Тарас Процюк був співробітнком агентства "Рейтер" з 1993 року. Він працював в зонах бойових дій в Косово, Боснії, Афганістані та Чечні. У нього залишилися дружина Лідія і восьмирічний син Денис.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG