Спеціальні потреби

Нафтотранспортний проект «Броди-Плоцьк» отримав значний поштовх - 2003-07-30


Глави українського та польського урядів підписали сьогодні у Києві угоду про візовий режим перетину україно-польського кордону. Проте головний наголос обидві сторони зробили на економічній співпраці обох країн. Завтра в Донецьку має бути підписаний меморандум про створення спільного підприємства щодо реалізації нафтотранспортного проекту «Броди-Плоцьк». Як і планувалось візовий режим між Україною та Польщею буде введений з 1 жовтня цього року. За словами українського та польського прем’єрів, обидві країни намагались максимально врахувати інтереси своїх громадян, за теперішніх умов.

Таким, чином, візи для українців будуть довгостроковими і безкоштовними, а для громадян Польщі діятиме безвізовий режим. І Україна і Польща сподіваються, що нововведення не погіршать економічну співпрацю між двома країнами. Між тим, не зважаючи на те, що за останній час товарообіг між двома країнами збільшився майже на 63%, за словами польського прем’єр-міністра Лєшека Міллєра відоме політичне партнерство між Україною та Польщею нажаль не тягне за собою економічного:

Говорить Міллер: “Наш взаємний товарообіг досяг одного мільярда шестисот мільйонів доларів, що беручи до уваги розмір наших країн, а також враховуючи їх потенціал не є дуже високим. Польські інвестори вклали в Україну 100 мільйонів доларів. Це дає їм 11-те місце. Це також не є такий показник, якому ми можемо радіти ”

Тим часом український прем’єр Віктор Янукович наголосив, на особливості нинішнього візиту Лєшека Міллєра. Польська сторона нарешті висловила своє зацікавлення у співпраці з регіонами, зокрема, з донеччанами, а Донецьк, за словами Януковича вже давно сподівається на зустріч з польськими бізнесменами.

У четвер в Донецьку має бути підписаний меморандум про створення спільного україно-польського підприємства з реалізації проекту нафтопроводу "Броди-Плоцьк". За оцінкою експертів, протяжність нафтопроводу становитиме близько 500 кілометрів, потужність 25 мільйонів тонн нафти на рік, вартість проекту близько 450 мільйонів євро.

Віктор Янукович обіцяє, що український уряд сприятиме цьому проекту, проте про початок його реалізації жодна сторона говорити відмовилась, мотивуючи це тим, що спочатку треба вивчити бізнес-план. За словами Лєшека Міллєра терміни реалізації проекту не залежать від політичних факторів, оскільки це комерційний проект і тут спочатку треба буде вивчити усі технічні деталі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG