Спеціальні потреби

"Львівська газета" судитиметься з Сергієм Медведчуком - 2003-07-22


Редакція “Львівської газети” планує подати судовий позов на голову Львівської податкової адміністрації Сергія Медведчука. Головний редактор газети Олег Онисько стверджує, що львівські податківці упереджено ставляться до видання і чинять тиск на рекламодавців та розповсюджувачів “Львівської газети”.

Планова перевірка “Львівської газети” триває з 6-го червня. Як стверджує головний редактор газети Олег Онисько, про якісь конкретні порушення податківців за цей час не повідомляли, проте почали проводити зустрічні перевірки рекламодавців і партнерів газети. Фінансовий директор видання Юрій Назарук, каже, що під час звичайної планової перевірки податкова не повинна проводити таких заходів.

Після того, як газета почала звертатись за підтримкою до своїх колег та організацій, що займаються захистом ЗМІ, Сергій Медведчук – голова Львівської податкової адміністрації заявив на прес-конференції, що видання завищує свій тираж. За його словами, Львівська газета офіційно декларує наклад - 10-16 тисяч, а реально виходить 4 тисячі. Крім того деяким своїм рекламодавцям вона дає знижки у 95%. Керівник прес-служби львівської податкової Олег Зуєвський у телефонній розмові відкинув факт політичного тиску на газету:

Між тим головний редактор Львівської газети стверджує, що інформація оприлюднена Медведчуком не є абсолютно вірною, реально наклад газети менше від задекларованого, але тираж завищує кожна львівська газета. Крім того, на думку фінансового директора Юрія Назарука, до завершення перевірки голова львівської податкової не мав права розповсюджувати таку інформацію.

Юристи Львівської газети, зараз готують судовий позов проти голови львівської податкової Сергія Медведчука. На захист газети вже встали Інститут масової інформації, спілка журналістів та комітет із захисту свободи слова очолюваний Миколою Томенком. За його словами, питання про економічний тиск на українські мас-медіа, він обов’язково підніматиме на вересневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

XS
SM
MD
LG