Спеціальні потреби

КИЇВ, 28.05.03  -  Суперечки з приводу реформування політичної системи України поміж соціологічних компаній - 2003-05-28


Відразу після завершення терміну обговорення пропозицій Леоніда Кучми чотири соцілогічні кампанії, серед яких Київський міжнародний інститут соціології, Центр «Соціс», Український інститут соціальних досліджень спільно з центром «Соціальний моніторинг» та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова, провели опитування на замовлення Адміністрації Президента. Дані опитування в усіх кампаніях майже однакові, різниця між ними складає кілька відсотків.

Отже, як з”ясувалось третина респондентів вперше почула про всі конституційні ініціативи глави держави тільки під час опитування. З більшістю пропозицій Президента Кучми знайомі 14-18% населення. При цьому лише 5-8% опитаних відзначили, що брали участь у публічних обговореннях політичної реформи, а близько половини респондентів обговорювали пропозиції у приватних розмовах з родичами, знайомими або колегами. На думку президента центру імені Разумкова Анатолія Гриценка, населення сьогодні несе велику відповідальність за ті рішення яке воно прийме у майбутньому і при цьому володіє мінімальною кількістю необхідної інформації.

Коментуючи отримані дані опитування голова правління Українського інституту соціальних досліджень Олександр Яременко каже, що населення дало владі кредит довіри для проведення необхідної політичної реформи. В той же час, президент центру імені Разумкова Анатолій Гриценко стверджує, що президенту сьогодні важко як ніколи вносити будь які ініціативи, оскільки рівень довіри до нього у суспільстві вкрай низький. Він навів факти, як під час опитування респонденти просто відмовлялись відповідати на питання дізнавшись, що дослідження проводиться на замовлення Адміністрації Президента. За словами Гриценка, сьогодні населення висловлює думку, що зміни запропоновані Президентом лише підсилять його владу, а не владу парламенту, як це декларується.

Проте на думку Олександра Яременка є різні варіанти підрахунку тих, хто виступає за та проти конституційної реформи. Проводячи опитування соціологи включили останнім пунктом і рейтинг довіри політиків. Перші два місця традиційно лишаються за Віктором Ющенком та Петром Симоненком. А на третю позицію вийшов діючий прем”єр-міністр Віктор Янукович. За словами Президента центру імені Разумкова Анатолія Гриценка, Януковичу поки що невдалось перевищити рейтинг свого попередника Анатолія Кінаха, а от рейтинг Ющенка почав падати. Соціологи пояснюють це його низькою політичною активністю.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG