Спеціальні потреби

Голлівудські курці - 2002-03-04


ВСТУП: ВПРОДОВЖ ОСТAННІХ ПРИБЛИЗНО ДВAДЦЯТИ РОКІВ У СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ ПРОВЕДЕНО ДОВОЛІ УСПІШНУ КAМПAНІЮ ПРОТИ ПAЛІННЯ. AМЕРИКAНЦІ ВЖЕ БІЛЬШЕ НЕ КУРЯТЬ НА ЛІТAКAХ І В ГРОМAДСЬКИХ БУДИНКAХ, A В РЕСТОРAНAХ – ЯКЩО ВЗAГAЛІ ДОЗВОЛЕНО ПAЛИТИ – ВИДІЛЕНО СПЕЦІАЛЬНІ МІСЦЯ ДЛЯ КУРЦІВ. НИНІ КAМПAНІЯ ПЕРЕМІСТИЛAСЯ В ГОЛЛІВУД, БО ДОСЛІДЖЕННЯ З”ЯСУВАЛО, ЩО ГЕРОЇ У ФІЛЬМАХ ПОЧАЛИ КУРИТИ БІЛЬШЕ, НІЖ БУДЬ-КОЛИ РАНІШЕ. ПРО ЦЕ – СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ.

ТЕКСТ: ОСЬ ЕМІЛІ ВАТСОН В “ҐОСФОРДСЬКОМУ ПАРКУ”. ДЖІН ГЕКМЕН І ҐВЕНИТ ПЕЛТРОУ В ФІЛЬМІ “КОРОЛІВСЬКІ ТЕНЕНБАУМИ». А ПРО БІЛЛІ БОБА ТОРНТОНА – ГЕРОЯ КАРТИНИ “ЛЮДИНА, ЯКОЇ ТАМ НЕ БУЛО”, КАЖУТЬ “ВСЕ, ЩО ВІН РОБИТЬ НА ЕКРАНІ – КУРИТЬ І ДИХАЄ”. ПРОФЕСОР КАЛІФОРНІЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ СТЕН ҐЛАНТЦ КАЖЕ – ГЕРОЇ ФІЛЬМІВ ПАЛЯТЬ УЧЕТВЕРО БІЛЬШЕ, НІЖ ЛЮДИ В РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ.

Проф. Стен Глантц - Каліфорнійський унівіверситет, Сан-Франциско: “Якщо поглянути, як зображають у кіно курців, то це більше скидається на рекламу сигарет, аніж на реальність”.

ҐЛАНЦ І «КАМПАНІЯ ЗА КІНО БЕЗ КУРИВА» СПРОБУВАЛИ ВМІСТИТИ ЦЕ ОГОЛОШЕННЯ В “ДЕЙЛІ ВЕРАЄТІ”, ПРОТЕСТУЮЧИ ПРОТИ ПАЛІННЯ ГЕРОЇНІ У ФІЛЬМІ “В СПАЛЬНІ”. ОРГАН КІНОІНДУСТРІЇ ВІДПОВІВ, ЩО НЕСПРАВЕДЛИВО ПРИСКІПУВАТИСЯ ДО ОДНІЄЇ СТРІЧКИ.

Тодд Філд - співавтор сценарію і режисер фільму “В спальні”: “Вона викурила в фільмі 4 сигарети – специфічні моменти, специфічні причини”. КОЛИСЬ СИГАРЕТА НАДАВАЛА РОМАНТИЧНОГО ОРЕОЛУ КІНОЗІРКАМ. ДЖЕЙМЗ ДІН ПРИРІВНЯВ КУРІННЯ ДО БУНТАРСТВА. НИНІ РЕЖИСЕР РОБ РАЙНЕР НЕ ДОПУСКАЄ КУРІННЯ В СВОЇХ КАРТИНАХ, БО ЯК ВІН КАЖЕ, ЦЕ ДАЄ НЕГАТИВНИЙ СИГНАЛ.

Роб Рейнер - режисер-постановник: “Я щоразу помічаю, як хтось закурить на екрані. Я завжди це бачу. І завжди думаю: яка була в тому потреба?” ЛІНДСЕЙ ДОРАН ОЧОЛЮВАВ (КІНОСТУДІЮ) “ЮНАЙТЕД АРТИСТС”.

Ліндсей Доран – продюсер: “І це стало стереотипом – що певний тип героя курить, і коли люди так думають, часом їм важко буває зробити щось інше”.

У ФІЛЬМІ “РЯТУЮЧИ РЯДОВОГО РАЯНА” У ТОМА ГЕНКСА НЕРВОВО СІПАЛАСЬ РУКА– ЗАМІСТЬ КУРИВА. А ЦЕЙ СЦЕНАРИСТ КАЖЕ, ЩО КУРІННЯ – ЦЕ ТВОРЧИЙ ВИБІР.

Міло Аддіка - сценарист і актор фільму “Бал потвори”: “Я не кажу собі: “От буде круто, якщо цей хлопець закурить – він пустить дим, і ми знімем класний кадр”. Ні, ми кажем: чи він би закурив?”

МОЖЕ, ВІН БИ Й ЗАКУРИВ, ТА ЩОРАЗУ ЯК АКТОР ДІСТАЄ ЗАПАЛЬНИЧКУ, ВІД ЦЬОГО СПАЛАХУЮТЬ СПОРИ.

XS
SM
MD
LG