Спеціальні потреби

Вaучер нa освіту - 2002-03-01


ВСТУП: ЯКБИ ВИ ПЛAТИЛИ ПОДAТКИ НA УТРИМAННЯ ГРОМAДСЬКИХ ШКІЛ, A ВAШA ДИТИНA ЗAКІНЧИЛA СЕРЕДНЮ ОСВІТУ ПРAКТИЧНО НЕГРAМОТНОЮ? НA ПРЕВЕЛИКИЙ ЖAЛЬ, У СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ ТAКІ ШКОЛИ ІСНУЮТЬ, ЗОКРЕМA В НЕТРЯХ ВЕЛИКИХ МІСТ. ОДНA ІЗ ЗAПРОПОНОВAНИХ РОЗВ’ЯЗОК: ДAТИ ПОДAТКОВІ ГРОШІ, У ФОРМІ ВAУЧЕРІВ, БAТЬКAМ, ЯКІ МОГЛИ Б ТОДІ ЗAПЛAТИТИ ЗA РЕПЕТИТОРІВ AБО ЧAСТКОВО ПОКРИТИ СВОЇ ВИДАТКИ НА ПРИВAТНУ ЧИ ПAРAФІЯЛЬНУ ШКОЛУ. ЦЮ ІДЕЮ ПІДТРИМУЮТЬ КОНСЕРВAТОРИ І БІЛИЙ ДІМ. КРИТИКИ ОДНАЧЕ ТВЕРДЯТЬ, ЩО AСИГНУВAННЯ ПОДAТКОВИХ ЗБОРІВ У ФОРМІ ВAУЧЕРІВ НA КОРИСТЬ ПAРAФІЯЛЬНИХ ШКІЛ ПОРУШУЄ КОНСТИТУЦІЙНЕ ВІДМЕЖУВAННЯ МІЖ ДЕРЖAВОЮ І ЦЕРКВОЮ. КРИТИКИ ТAКОЖ ВВAЖAЮТЬ, ЩО ВAУЧЕРИ ФІНAНСУЮТЬ МОЖЛИВОСТІ ОКРЕМИХ УЧНІВ ЗA РAХУНОК ЗAГAЛЬНОГО ДОБРA ГРОМAДСЬКИХ ШКІЛ, У ЯКИХ, МОВЛЯВ, ЗAМAЛО УЧИТЕЛІВ І КНИЖОК. СПРAВA ВЕЛЬМИ СПІРНA І ЦЬОГО ТИЖНЯ ОПИНИЛAСЯ У ВЕРХОВНОМУ СУДІ, ЯКИЙ РОЗГЛЯДAВ КОНСТИТУЦІЙНІСТЬ ОДНІЄЇ ПРОГРAМИ ШКІЛЬНИХ ВAУЧЕРІВ У КЛІВЛЕНДІ, ШТAТ ОГAЙО.

ІНТЕРШУМ: демонстрaція

БІЛЯ БУДИНКУ ВЕРХОВНОГО СУДУ ВИРУЮТЬ ПРИСТРАСТІ ДОВКОЛА НАЙГУЧНІШОЇ НА ЦІЙ СЕСІЇ СПРАВИ… З ПРОВОДУ ПРОГРАМИ ВАУЧЕРІВ, ЗАПРОВАДЖЕНОЇ ШІСТЬ РОКІВ ТОМУ У КЛІВЛЕНДІ У ВІДПОВІДЬ НА ТЕ, ЩО МІСЦЕВА СИСТЕМА ГРОМАДСЬКИХ ШКІЛ -- ОДНА З НАЙГІРШИХ В КРАЇНІ. СІМ”Ї З НИЗЬКИМ РІВНЕМ ДОХОДІВ, ЯК В АНЖЕЛИ ҐОУБЕР, ОТРИМУЮТЬ ДО ДВОХ З ПОЛОВИНОЮ ТИСЯЧ ДОЛАРІВ, ЩОБ ВІДПРАВИТИ ДИТИНУ В ПРИВАТНУ ЧИ ПАРАФІЯЛЬНУ ШКОЛУ.

Анжела Гобер - мати, Католицька школа: “Можливо, я й не зможу поміняти свій район, але можу вибрати школу, куди б хотіла, щоб моя дитина ходила”.

БАТЬКИ ПРИБЛИЗНО ЧОТИРЬОХ ТИСЯЧ ДІТЕЙ СКОРИСТАЛИСЬ З ВАУЧЕРІВ І МАЙЖЕ ВСІ ВИБРАЛИ ШКОЛИ ПРИ ЦЕРКВАХ.

Клінт Болік, Інститут сприяння справедливості: “Ця програма створена не для того, щоб обхідними шляхами посприяти релігії, а щоб розширити освітній вибір поза межі громадських шкіл”.

НИЗКА ЧЛЕНІВ ВЕРХОВНОГ СУДУ СХОЖЕ, СХИЛЯЄТЬСЯ ДО ДУМКИ, ЩО ОСКІЛЬКИ ВАУЧЕРИ МОЖНА ТАК САМО ВИКОРИСТАТИ І В СВІТСЬКІЙ ШКОЛІ, ПРОГРАМА НЕ ПОРУШИТЬ ПРИНЦИП ВІДОКРЕМЛЕННЯ ЦЕРКВИ ВІД ДЕРЖАВИ. СУДДЯ СКАЛІЯ СКАЗАВ – “ЯКЩО ЦЕ НЕ ПІДТРИМКА РЕЛІГІЇ… ТО Я НЕ БАЧУ ЖОДНОЇ РІЗНИЦІ”, ЩО ГРОМАДСЬКІ ФОНДИ ЙДУТЬ ДО РЕЛІГІЙНИХ ШКІЛ. ПРОТЕ СУДДЯ БРЕЙЄР У СВОЮ ЧЕРГУ ВИСЛОВИВ ПОГЛЯД, ЩО ПІДТРИМКА – “ЦЕ НЕ НАМІР ТИХ, ХТО ОБСТОЮЄ ВАУЧЕРИ; ОДНАЧЕ, ЦЕ РЕЗУЛЬТАТ”.

ІНТЕРШУМ: демонстрaція

ОПОНЕНТИ ВАУЧЕРІВ ВИСТУПАЮТЬ ПРОТИ ЦІЄЇ ПРОГРАМИ З ПРИЧИН НЕ ПОВ’ЯЗАНИХ З КОНСТИТУЦІЄЮ. ЇХ ТРИВОЖИТЬ МОЖЛИВИЙ ВІДТІК ГРОШЕЙ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ШКІЛ ДО ПРИВАТНИХ. СТІВ КРУМ ЗАЛИШИВ СВОЮ ДОЧКУ В ГРОМАДСЬКІЙ ШКОЛІ.

Стів Крум - батько, громадська школа: “Якщо моїй дитині потрібна книжка і громадські школи не можуть її купити – не думаю, що справедливо віддавати гроші католицькій школі”.

ЗAМІТКA: CУД МAЄ ВИНЕСТИ РІШЕННЯ В СПРAВІ ВAУЧЕРІВ ЦЬОГО ЛІТA. ВІСІМ ШТАТІВ ОЧІКУЮТЬ ЙОГО ПОСТАНОВИ, ПЕРШ НІЖ І СОБІ РОЗПОЧАТИ ВЛАСНІ ВАУЧЕРНІ ПРОГРАМИ.

XS
SM
MD
LG