Спеціальні потреби

Північний схід США потерпів від ураганів і повеней
Північно-східна частина США продовжує долати наслідки потужного шторму останніх днів. Повалені дерева, пошкоджені будівельні крани, затоплені дороги, зірване електропостачання – все це спіткало жителів прибережної смуги від штату Меріленд до Мейну.

Парасолі тут не справлялись – адже вітром було пошкоджено навіть повітряні турбіни. Багато хто розповідає, що від вітру здригались доми:

«Здавалось, що це землетрус», – сказав один чоловік.

Повсюди – повалені дерева: щонайменше семеро людей загинуло внаслідок цього. Вітер силою в майже 120 кілометрів на годину валив дерева, будівельні крани, перегортав машини, розривав лінії електропостачання, навіть спричинив пожежу.

Сильний дощ, що впродовж останніх кількох днів не переставав лити й у Вірджінії, і в Массачусетсі, перетворив дороги на річки. Найбільше постраждав штат Нью-Джерзі, де дощів випало вдвічі більше, ніж звичайно у березні. Враховуючи ще й танення рекордної кількості снігів, повені є катастрофічними.

У містечку Баунд-Брук в Нью-Джерзі мешканців вивозили в човнах.

Місцевий житель Крис Болга каже:

«Я тут виріс, і тут це трапляється досить часто. Це просто жахливо».

У північних районах річки виходять з берегів. В містечку Волтам у штаті Массачусетс жителів вивозили тракторами. А власники борються з водою, яка затопила їх підприємство.

Більше півмільйона людей у чотирьох штатах відрізані від електропостачання.

Погода зірвала графік роботи багатьох аеропортів і навіть залізничних вокзалів. 500 пасажирів залізничної станції в Нью-Джерзі лишались тут п’ять годин без електроенергії.

Одна жінка чи не найкраще передала пережите:

«Ані води, ані їжі, ніякої інформації, світла немає, холодно...»

Тисячі людей очікують кінця цього стихійного лиха в притулках. Затоплено кілька населених пунктів. У багатьох місцях тимчасово закрито школи.

XS
SM
MD
LG