Спеціальні потреби

Нова коаліція у Раді  - антиконституційний переворот?


Верховна Рада України у першому читанні внесла зміни до Регламенту, які дозволяють формувати коаліцію з окремих депутатів. За це проголосували 229 депутатів. 230 депутатів голосували за те, аби вже ближчим часом ухвалити цей закон в цілому, за скороченою процедурою.

Законопроектом, який розробив і подав юрист-регіонал Валерій Бондик, передбачено, що: «Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією і цим Регламентом, об`єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради».

Водночас, ч.6 ст. 83 Конституції України каже, що: "У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України"

А Регламент Верховної Ради - ст.59 ч.2 - говорить про те, що: "Народний депутат може входити до складу лише депутатської фракції політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої його обрано».

Автор законопроекту не називає це порушенням Конституції, а каже: «Ви ж розумієте, що якщо в Конституції закладено міну, то ми маємо її знешкодити».

Водночас представники БЮТ і частина НУНС назвали ці зміни антиконституційним переворотом.

«Це є переворот. Це крок Януковича і Азарова до узурпації влади», - заявив заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв.

«Сьогодні влада фактично захоплена тими, для кого Конституція є порожнім звуком і шматком паперу. Це виклик тим, хто вважає себе українцем і демократом. Єдина відповідь - це загальна мобілізація українських сил», - сказав лідер Народної самообороні Юрій Луценко.

А лідер Руху Борис Тарасюк повідомив, що національно-демократичні сили будуть звертатися до ОБСЄ, Венеціанської комісії та інших міжнародних авторитетних організацій з вимогою «відреагувати на незаконні дії Партії регіонів і її посіпак».

Натомість бютівці вже закликали Януковича не підписувати цей закон та заявили про плани оскаржити у Вищому адміністративному та Конституційному Суді України зміни до Регламенту Верховної Ради.

"Як зараз модно казати на сленгу - це повний правовий бєспрєдєл", - сказав бютівець Сергій Сас.

XS
SM
MD
LG