Спеціальні потреби

Стимулювання економіки – успіх чи невдача?

Президент Обама заявив, що виділені торік майже 800 мільярдів доларів врятували американську економіку від глибокої рецесії і зберегли два мільйони робочих місць:

«Завдяки плану відновлення економіки друга велика депресія нам більше не загрожує».

Втім експерти застерігають, що наступного року дефіцит бюджету країни може сягнути понад півтора трильйона доларів. А останній звіт Міністерства праці свідчить, що від початку рецесії США втратили вісім мільйонів робочих місць.

Інша проблема полягає в тому, що місця праці, створені завдяки урядовому плану, всього лише тимчасова розв’язка. У школі в місті Ютика у штаті Нью-Йорк, наприклад, було збережено 60 і створено 73 нових робочих місць. Однак директор школи Джеймс Вілліс
каже, що більшість цих посад – тимчасові:

«Всі робочі місця, які ми створили чи зберегли, буде скорочено, як тільки закінчиться фінансування».

Тимчасом Інтернет-сайт журналістських розслідувань інформує про численні випадки зловживання державними коштами. Говорить Майкл Ґрабелл:

«Найбільша проблема, як ми бачимо – це сумнівні підрядчики, які отримують державне фінансування, не зважаючи на те, що перебувають під кримінальним розслідуванням».

Поки що використано менше 60% грошей, виділених на піднесення економіки. Республіканці кажуть, що кошти використовуються нераціонально і звинувачують адміністрацію у збільшенні бюджетного дефіциту. Президент визнає великі видатки, але каже, що його адміністрація не мала іншого вибору:

«Якщо б ми цього не зробили, це призвело б до катастрофи. Ми пішли на це, тому що маємо більшу відповідальність, аніж просто перемогти на наступних виборах».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG