Спеціальні потреби

Діти переживають наслідки стихії на Гаїті

За повідомленнями уряду Гаїті, кількість загиблих внаслідок землетрусу сягає 200 тисяч людей. Майже два мільйони гаїтян залишилися без даху над головою. Великий відсоток потерпілих становлять неповнолітні, які втратили не лише свої домівки, але й родини. Як діти на Гаїті та їхні ровесники у США переживають наслідки цього стихійного лиха?

Рятувальники працюють навипередки з часом у зоні стихійного лиха на Гаїті, сподіваючись знайти під заваленими спорудами ознаки життя.

Один восьмирічний хлопчик провів під руїнами більше тижня.

Однак врятованим дітям доводиться боротися за виживання разом із майже двома мільйонами людей, які опинилися без даху над головою.

Не залишаються осторонь тисячі гаїтянських іммігрантів у США, які переживають втрату своїх близьких на батьківщині. Обі Окейні є педагогом у школі на півдні Флориди, у якій 80% учнів мають гаїтянське коріння. Вона каже, що трагедія особливо негативно позначається на емоційному стані дітей:

«Вдома вони бачать, як плачуть їхні батьки, і коли ви бачите свою маму в сльозах – це не найкраще відчуття».

На уроці малювання першокласникам запропонували висловити свої переживання.Терапевт Сюен Ґонзалес каже, що це допомагає розпізнати труднощі, які переживає громада.

Першокласниця Самарі Нортон намалювала, як вітер здуває будинки, маленька дівчинка опинилася під руїнами і багато людей просять про допомогу.

Першокласник Етан Ексіломі неохоче розповідає про те, що у Гаїті загинуло 10 його родичів. Його батько Емануель Ексіломі розповідає:

«Важко пояснити 6-ти 7-ми річним, що відбувається на Гаїті. Вони бачать, що нам телефонують родичі, бачать, що інші плачуть – і все розуміють».

Відтак учні школи зібрали пожертви для родини Етана, батько якого їде на Гаїті.

А, однокласник Етана, Мітчел, каже, що він мав десять доларів і пожертвував їх для Гаїті.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG