Спеціальні потреби

Віце-президент США Джозеф Байден відвідав Ірак


Віце-президент США Джозеф Байден мав зустріч з високопоставленими іракськими офіційними особами для обміркування рішення уряду Іраку заборонити сотням кандидатів брати участь у недалеких уже парламентських виборах.

В суботу Байден мав зустріч з прем’єр-міністром Нурі аль-Малікі, президентом Джалалом Талабані та іншими офіційними особами.

Представник віце-президента Байдена сказав, що Сполучені Штати намагаються запевнити, що заплановані на початок березня вибори будуть гідними довір’я і легітимними. Представник також сказав, що «жодна стороння особа не може сказати іракцям, як врегулювати це питання».

З приводу зв’язків із забороненою нині Партією арабського соціалістичного відродження колишнього диктатора Саддами Гуссейна понад 500 особам заборонено змагатися кандидатами на виборах. Цей крок викликав звинувачення на адресу шиїтської більшості, що вона хоче обмежити політичну силу сунітської меншини.

Висловлюється також занепокоєння, що суперечка може завдати шкоди спробам національного примирення і що це може вплинути на графік виведення з Іраку американських військ. Проте ця суперечка не перешкодила офіційному закінченню місії морської піхоти в колись неспокійній іракській провінції Анбар.

В суботу під час церемонії на базі в Рамаді американські морські піхотинці передали відповідальність за втримання безпеки в тій західній провінції американським сухопутним військам. Кілька тисяч морських піхотинців, які ще залишаються в Іраку, відбудуть звідти протягом наступних кількох місяців, а до серпня те саме зроблять сухопутні війська.

Провінція Анбар була місцем найзапекліших боїв із сунітськими повстанцями. Пізніше деякі сунітські лідери вирішили підтримати американські війська у боротьбі з ісламськими екстремістами.

За повідомленням Білого дому, в ході відвідин Іраку передбачена зустріч Байдена з американськими військовослужбовцями для ознайомлення із ситуацією на місці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG