Спеціальні потреби

Теледуель Тимошенко-Янукович навряд чи відбудеться


Схоже, українцям так і не судилося побачити теледуель двох основних претендентів на президентське крісло. Щодо Юлії Тимошенко, то вона рветься в бій і вже вкотре кинула своєму супротивникові рукавичку. У недільному ефірі 5-го каналу чинний прем`єр-міністр знову заявила, що викликає лідера Партії регіонів на дебати. Відкриту дискусію у прямому ефірі Тимошенко запропонувала провести 15 січня, в останній день агітації, на будь-якому з каналів.

Одначе Віктор Янукович рукавичку не підняв. Бо його сила – не в «красивих словах», а у «добрих ділах». У такому дусі за Януковича відповіла заступниця по фракції Ганна Герман. Як заявила вона у понеділок, лідер виборчих симпатій не збирається брати участь у «чемпіонаті брехні».

«Якби існував чемпіонат світу з красномовних обіцянок, які не виконуються, то Тимошенко була б поза конкуренцією. У Віктора Януковича немає бажання змагатися з нею в красивій брехні, тому що жодна з її обіцянок, зроблених дуже красиво, так і не була виконана», -- цитує слова Герман прес-служба Партії регіонів.

До брехливих обіцянок Тимошенко соратниця Януковича долучила й останню заяву прем`єр-міністра про те, що після президентських виборів курс долара впаде до 6 гривень. «З цією обіцянкою буде те саме, що й з обіцянкою контрактної армії до 2009 року», -- спрогнозувала Герман.

Натомість Віктор Янукович, за її словами, готовий змагатися з Юлією Тимошенко «добрими справами на користь України. І в цьому він матиме суттєву перевагу над Тимошенко», -- запевняє речниця регіоналів.

Утім, категорична відмова Януковича, як виглядає, не відбила охоти у Тимошенко. Прем`єрка відповіла негайно – новим викликом. Янукович боягуз, -- заявила лідерка БЮТ у понеділок у відкритому листі до свого опонента. За її словами, головний регіонал боїться запитань про «вкрадену в держави резиденцію «Межигір`я», крадіжку континентального шельфу Чорного моря, розбазарювання державних коштів у ході свого двократного прем`єрства».

«Цілком очевидно, що Віктор Янукович боїться згадувати про своє минуле і не знає, що сказати про майбутнє… Словом, король цілковито голий», -- пише Тимошенко у своєму відкритому листі.

Кандидат у президенти нагадала своєму головному конкурентові про те, що участь у відкритих теледебатах – норма для всіх цивілізованих країн. Як вона додала, «це – обов`язок, а не право… Люди повинні знати, КОГО вони можуть обрати главою держави».

«Словом, Вікторе Федоровичу, Ваше небажання відвертої правдивої розмови я не можу сприймати інакше як звичайнісіньке боягузтво», -- підвела риску Тимошенко. І кинула рукавичку знову, заявивши: запрошення на теледебати залишається в силі.

«Інакше не тільки я, а й усі ті люди, які зараз готові за вас голосувати, зрозуміють, що Янукович – трус. А трусам не місце на президентській посаді», -- закінчила свій лист Тимошенко.

Нагадаємо: наприкінці минулого року Тимошенко уперше викликала Януковича на теледебати, проте він заявив, що йому нема про що говорити з опоненткою. Водночас лідер перегонів пообіцяв, що обов`язково проведе публічні дебати з тим кандидатом, який разом із ним вийде в другий тур президентських виборів.

Натомість як виглядає сьогодні, дуелі Янукови-Тимошенко виборці не побачать ні перед першим, ні перед другим туром. Судячи зі слів Герман, головний регіонал відмовляється дискутувати зі своєю опоненткою взагалі.

Нагадаємо також: у теледебатах зголосилися взяти участь 13 із 18 зареєстрованих кандидатів на президентську посаду в Україні. При цьому жоден з основних претендентів наразі не висловив бажання публічно дискутувати про майбутнє країни перед телеаудиторією. Так, від дебатів поки що утримались прем`єр Тимошенко, лідер опозиції Янукович, чинний президент Ющенко, спікер Литвин та екс-спікер Яценюк.

XS
SM
MD
LG