Спеціальні потреби

Відмова від комфорту заради улюбленої праці

Не для всіх комфорт є необхідною складовою умов роботи. Фотограф Пол Ніклен проводить години на полярних кригах чи навіть занурюється у крижану воду, аби відзняти вдалий кадр. Його батьки переїхали до Арктики, коли йому було чотири роки. Тепер, у віці сорока років, Пол Ніклен, здобувши освіту та професійний успіх, повернувся за Полярне коло, аби показати людям красу Півночі та попередити про небезпеку, яку несе в собі глобальна зміна клімату.

Краса... наука... і небезпечне потепління клімату - все це поєдналось у житті біолога і фотографа Пола Ніклена.

«Я вважаю себе переповідачем і перекладачем. Я перекладаю те, що говорять мені вчені».

Пол Ніклен живе в Арктиці з чотирьох років.

«Де я виростав, не було телефонів, радіо, телебачення. Нас ніщо не відволікало. Сніг і лід були моєю пісочницею. Я закінчив університет, ставши морським біологом, і повернувся в Арктику».

Відтак Пол Ніклен використовує об’єктив, щоби показати, як криги, що тануть, змінюють природу Півночі та всього світу.

«В наступні 7-15 років океанські криги почнуть повністю зникати в літній час. Це матиме катастрофічні наслідки. Якщо зникне лід, то втратиться ціла екосистема. Лід - це як ґрунт, без нього не можливе виживання. Сподіваюсь, що завдяки моїм фотографіям люди побачать, наскільки взаємопов’язаними є ці види тварин та лід».

Ніклен прагне, щоби міські жителі зазирнули глибоко в світ, який змінюється через створений ними парниковий ефект.

«Для мене всі ці істоти - це друзі. Не нижчі від мене створіння, а брати та друзі.

В роботі Пол Ніклен віддає перевагу фотографії.

«Фотографія може завжди залишатись перед очима. Адже відомо, що навіть одна фотографія здатна привернути увагу».

Сліди полярного ведмедя в снігу...
15 років пішло на те, аби так близько підібратись до нарвалів, загадкових істот, які породили міфи про єдинорогів.

«Іноді я проводжу 24, 48, 72 години з моржами. Вони настільки до мене звикають, що я можу обпертись на тварину і заснути. Часом морж може слизнути у воду, але не тому, що він мене боїться... А я стрибну за ним і зроблю пару знімків», - каже фотограф.

Обкладинка його альбому фотографій: полярний ведмідь, що віддзеркалюється у воді; білуга, що схожа на торпеду; ведмідь, що їсть білугу. Це реальність життя - природна, загадкова та прекрасна.

«Думаю, треба довести до свідомості людей, що саме поставлено на карту…Сподіваюсь, що ситуація зміниться, і мій улюблений світ вціліє...», - зазначає Пол Ніклен.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG