Спеціальні потреби

В Україні вирує грип з політичним забарвленням


Епідемія грипу залишається найгарячішою темою в українських ЗМІ. Попри деякі добрі новини від епідеміологів – зокрема про те, що у західному регіоні пік уже пройдено, – загальна епідемічна крива наразі розвивається по висхідній.

Четвер приніс нову сумну статистику летальних випадків від грипу та його ускладнень. За даними Мінохорони здоров’я, від початку епідемії грип забрав життя 95 людей (станом на середу повідомлялося про 86 смертей, а у вівторок – про 71).

Кількість областей, у яких запроваджено карантин, також росте. Тепер їх 11: до дев’яти західних областей, де було оголошено карантин із 30 жовтня, у четвер 5 листопада додалася Кіровоградська, а відтак і Чернігівська область. Рівень захворюваності на грип та ГРВЗ у першій майже сягнув, а у другій перевищив епідемічний поріг (що становить 45,4 випадки на 10 тисяч населення).

Загалом же по Україні, за даними МОЗ, починаючи з 29 жовтня «грипує» понад 633 тисячі осіб.

Водночас, попри офіційно оголошену в Україні епідемію каліфорнійського грипу А/H1N1, горезвісний «свинячий грип» у нинішній епідемії сезонного грипу займає доволі скромне місце. Принаймні коли йдеться про достеменно встановлені, лабораторно підтверджені випадки.

Таких наразі лише 15. Про це повідомив у четвер на брифінгу в Києві заступник міністра охорони здоров’я Зиновій Митник. За його словами, з усіх відісланих на перевірку зразків спеціалізована лабораторія в Лондоні підтвердила наявність вірусу «свинячого грипу» у 15 українців.

При цьому урядовець не має відповіді на запитання, скільки людей, померлих від грипу, стали жертвами саме вірусу А/H1N1. Як сказав Митник, він може стверджувати лише одне: причиною смерті 95 людей була «пневмонія невідомого походження».

Натомість лік жертвам епідемії відкрито вже й у столиці. Станом на четвер у Києві зафіксовано 2 смерті від грипу. За словами медиків, вони мають підтвердження, що вбивця – саме пандемічний «свинячий» грип.

А тим часом поки вірусологи сперечаються, який грип більше винен у цьогорічній епідемії – сезонний, «свинячий» або змішаний – політики зайняті тим, що звинувачують один одного.

У четвер Верховна Рада ухвалила постанову про зняття заборони на проведення масових заходів, зокрема передвиборчих мітингів. Цю заборону уряд Тимошенко запровадив у з’язку з епідемією грипу. Однак опозиційна Партія регіонів побачила в тому хитрість своїх політичних конкурентів, звинувативши їх в намірі обмежити права громадян зустрічатися з кандидатами у президенти. «Дехто з кандидатів, які мають державні посади, під виглядом боротьби з пандемією чудово зустрічаються і з лікарями, і з учителями. А ті, кандидати, що в опозиції або не у владі, обмежені у можливостях зустрічатися», -- поскаржився ініціатор постанови депутат-регіонал Юрій Мірошниченко.

Нагадаємо: уряд заборонив проведення масових заходів після того як президент Віктор Ющенко звинуватив прем’єр-міністра Юлію Тимошенко у сприянні поширенню епідемії та зажадав від Генпрокуратури порушення кримінальної справи проти урядовців «за злочинну недбалість». Гнів президента викликало велелюдне передвиборче шоу, проведене кандидатом Тимошенко на столичному Майдані Незалежності у Києві 24 жовтня.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG