Спеціальні потреби

У Гаазі почався суд над Радованом Караджичем


Міжнародний трибунал в Гаазі зі злочинів у колишній Югославії розпочав довгоочікуваний судовий процес проти колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, який бойкотує цю подію вже другий день.

У вступному слові прокурор Алан Тігер назвав Караджича «головнокомандувачем» армії, відповідальної за етнічну чистку і терор проти цивільного боснійського населення впродовж війни 1992 - 1995 років.

Радован Караджич заявив, що він захищатиме себе самостійно і відмовляється від участі в судовому процесі Гаазького трибуналу. Він твердить, що потребує більше часу для підготовки до оборони.

Міжнародний трибунал однак відкинув ці вимоги, а головуючий суддя О-гон Квон сказав, що розглядає можливість призначення адвоката, який би представляв інтереси звинуваченого у випадку блокування ним процесу.

Прокуратура звинувачує Радована Караджича у відповідальності за знищення у 1995 році щонайменше 8 тисяч мусульман - чоловіків і хлопців - поблизу міста Сребреніца.

Караджичу, якому 64 роки, представлено звинувачено в сукупності по 11 пунктах, включно з геноцидом та злочинах проти людства.

Сербська поліція арештувала Караджича по 12 роках переховування від міжнародного правосуддя. Пошуки командувача армією боснійських сербів Ратко Младіча ведуться далі.

Між тим, у Швеції звільнено колишнього президента Республіки Сербської у Боснії Біляну Плавшич, засуджену на 11 років ув’язнення. Вона відбула лише дві третини свого покарання.

Її доставлено до стокгольмського аеропорту Арлана і посаджено на літак до сербської столиці.

Міжнародний трибунал із злочинів у колишній Югославії в Гаазі, який засудив Плавшич у 2003 році, погодився минулого місяця на її дострокове звільнення.

Білана Плавшич визнала свою роль у переслідуванні хорватів і мусульман під час війни у Боснії і Герцеговині у 1992-1995 роках. Добровільне зізнання було частково причиною її помилування, на підставі домовленості між сторонами, з відмовою від подальшого розгляду звинувачень у геноциді, чистках і вбивстві.

Рідні боснійських мусульман, замордованих під час війни на Балканах, обурені рішенням Гаазького трибуналу про звільнення колишнього президента Республіки Сербської Білани Плавшич. Натомість боснійські серби вітають цей крок.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG