Спеціальні потреби

Іран випробовує ракети і терпіння західного світу

Іран продовжує випробовувати терпіння Сполучених Штатів та їх союзників. Після викриття таємної атомної станції в Ірані, Тегеран провів серію випробувань ракет середнього та далекого радіусу дії.

У четвер у Женеві, в рамках зустрічі шести провідних країн світу з іранською делегацією, США проведуть перші за останні 30 років двосторонні переговори з Іраном. Американський президент заявив, що ісламська республіка Іран протягом кількох років будує таємну станцію збагачення урану. Президент Ірану, який перебував у Нью-Йорку на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, в інтерв’ю телеканалу CNN заперечив, що об’єкт побудовано для військових ядерних розробок. Однак західні країни кажуть, що знаютьпро існування таємної станції вже майже рік. Міністр оборони США Роберт Ґейтс каже, що останні дії Ірану – частина його тактики обману та брехні, яка почалась із самого початку, коли мова зайшла про іранську ядерну програму.

Іран наполягає, що об’єкт у горах побудовано для розробки мирного атома. Однак Тегеран не пояснює чому приховував і посилено охороняє станцію, і не повідомив про її існування міжнародних інспекторів. Під час зустрічі у Женеві США будуть вимагати безперешкодного та повного доступу до об’єкту, людей та документів пов’язаних з будівництвом станції. У разі відмови, Вашингтон наполягатиме на запроваджені жорстких санкцій, для чого, правда, необхідно заручитися підтримкою Росії та Китаю.

Що ж до випробовування ракет, то на думку експертів, таким чином Ахмадінеджад намагається продемонструвати свою військову силу. За оцінкою експертів, наразі, Ірану потрібно від двох до п’яти років для виготовлення ядерної зброї і до десяти на розробку ракет здатних досягнути Сполучені Штати.

Експерти кажуть, що інколи такі країни як Іран чи Північна Корея таким чином показують свою силу, переважно для внутрішньої аудиторії, перед тим як здатися.

Президент Ірану у надзвичайно складній позиції. Він опинився в найгіршій ситуації, у якій будь-коли був.

Експерти говорять, що Іран опинився у політичних лещатах. І чергові санкції можуть бути накладені до кінця року.
XS
SM
MD
LG