Спеціальні потреби

Чавес готовий визнати Південну Осетію і Абхазію


Президент Венесуели Уго Чавес, перебуваючи у Москві заявив, що його країна готова визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії. Росія та Венесуела, за словами Чавеса, на сьогодні стали більш ніж партнерами, вони створили стійкий союз.

Багаті на енергоресурси країни домовились створити спільний банк з статутним капіталом у чотири мільярди доларів та підписали угоду про військово-технічну співпрацю. Росія, згідно з угодою, буде поставляти необхідну Венесуелі зброю та важку військову техніку. Обидві країни також домовились про спільну діяльність у розробці енергетичних родовищ.

Питання ж про визнання Венесуелою незалежності Південної Осетії та Абхазії, про що заявив Чавес під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим у Кремлі, залишається найбільш контроверсійним. За словами Чавеса, зразу після прибуття до Каракаса він розпочне юридичну процедуру визнання незалежності двох територій. Якщо це станеться, то Венесуєла буде третьою після Росії та Нікарагуа країною, яка визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії. Росії попередньо не вдалось схилити до такого рішення президента Білорусі Александра Лукашенка.

Критиці ці заяви піддали як у Тбілісі, так і у Вашингтоні. У Державному департаменті США зокрема заявили, що визнання Венесуелою незалежності Південної Осетії та Абхазії не додає легітимності статусу цих двох республік. Сполучені Штати, як і більшість держав, продовжують вважати ці території частиною Грузії, говориться у заяві Держдепу США.

XS
SM
MD
LG