Спеціальні потреби

Політологи в Україні різних поглядів щодо візиту Байдена


У Києві від Джозефа Байдена чекають чітких та відкритих заяв, які б розставили усі крапки над «і» щодо української політики нової адміністрації США. Коментуючи візит, дехто з експертів стверджує: Байден приїхав в Україну і збирається в Грузію, щоб відновити дипломатичний баланс, певною мірою порушений внаслідок «перезавантаження» російсько-американських стосунків. Інші заперечують: мовляв, це лише «візит ввічливості», і жодних проривів сподіватися не варто.Про свої очікування від візиту в інтерв`ю «Голосу Америки» розповів директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський. Він вважає, що США свідомо обрали Україну і Грузію, оскільки вони «форпост американських інтересів» на екс-радянських територіях.

«Уже сам факт, що візит відбувається в Україну і в Грузію, після візиту Обами до Москви, говорить про те, що це свідома політика Сполучених Штатів і нової адміністрації, яка мусить показати українцям, і грузинам, і світові взагалі, що Сполучені Штати не відмовляються від своїх зобов`язань по відношенню до цих країн і, власне, не відмовляються від своїх планів використати ці країни як певний форпост американських інтересів на пострадянському просторі. Просто якщо б це було не так, то був би візит у Словаччину і Україну, або, краще, Німеччину і Україну. Тоді зовсім інша справа була б. Ми були б тоді представлені як члени серйозного клубу поважних країн, у яких є своя політика…. А нинішній контекст – зрозуміло, чого можна очікувати. Я думаю, що буде досить чітка позиція Байдена стосовно того, що Україна важливий елемент в інтересах, у зовнішній політиці Сполучених Штатів Америки. Можливо, буде певне охолодження «гарячих голів» щодо швидкої інтеграції України до НАТО, оскільки, скоріш за все, в планах Обами немає пришвидшення цього процесу. І я думаю, що будуть сказані слова, які просто будуть продовжувати трактування самого Обами стосовно того, що громадяни країни мусять дати добро на вступ, сьогодні цього немає, треба робити реформи – все це буде, звичайно, сказано. А те, що буде зроблено акцент на тому, що покращення, чи «перезавантаження» відносин з Росією не заважають сприймати Україну і Грузію як наближених до американських інтересів країн, -- я в цьому переконаний, і скоріш за все, це завтра пролунає у виступі Байдена».

Дещо інакше візит Байдена сприймає експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України Олександр Палій:

«Я вважаю, що цей візит дуже важливий для України і дуже важливий для Сполучених Штатів. Якби віце-президенту Байдену не було що сказати в Україні, він би в Україну не їхав. І ті меседжі, які останнім часом відбувалися з боку американської адміністрації, Державного департаменту, на достатньо високому рівні – вони дуже приємні й обнадійливі для України. Зокрема, було сказано – достатньо чітко і на всіх щаблях американської адміністрації – про те, що в сьогоднішньому світі не може існувати зон і сфер впливу; що є конкурентне середовище, в якому кожна країна суверенна і обирає собі майбутнє – і зовнішньополітичне, і внутрішньополітичне. Для України це принципово, оскільки це фактично є умови нового світопорядку, і це є умови для повної реалізації української незалежності і суверенітету. Тобто це те, що нас не може не радувати. Це те, що засвідчує: політика з 19-го століття переходить у 21-е століття з новими правилами, і ці правила оту стару політику 19-го століття цілковито заперечують. І якщо ми це почуємо ще раз, це буде означати, що цей візит зовсім не безрезультатний».

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG