Спеціальні потреби

Ющенко сподівається, що Україною не торгуватимуть


Віктор Ющенко сподівається, що Росія і США досягнуть порозуміння, але не коштом інтересів України. Про це президент України заявив у вівторок у Києві – в час перебування у Москві з дводенним візитом президента США Барака Обами.

«Україна сподівається, що ми не станемо третьою стороною, через компроміси до інтересів якої буде досягатися реалізація відносин між іншими країнами – такими великими, як США і Росія», -- наголосив президент Ющенко, відповідаючи на запитання журналістів під час спільної прес-конференції з Федеральним президентом Австрійської Республіки Гайнцом Фішером.

Як заявив глава держави, для України важливо, щоб відносини між Росією і США були дружніми та прогнозованими. «Очевидно, давно вже настала пора вийти з режиму “прохолодних” відносин, які розвивалися хаотично, безсистемно, і все людство дивилось на те, яка буде їхня подальша тенденція. Очевидно, в ці відносини треба приносити нові правила, нові принципи», -- сказав президент.

Ющенко висловив надію, що “потеплішання” в російсько-американських відносинах відбудеться. І водночас додав: «але, безумовно, не за рахунок відносин з іншими країнами, в тому числі Україною».

«Ми – європейська держава, ми проводимо загальноєвопейську політику, ми хочемо бачити власну перспективу європейського членства, інтегрування України до ключових європейських ринків. І я думаю, що і в європейських інтересах – всіляко підтримувати демократичний курс, який проводить сьогодні Україна в цьому регіоні Європи», -- підкреслив президент, слова якого цитує прес-служба глави держави.

А тим часом, як виглядає, Сполучені Штати не мають наміру в ім`я дружби з Росією жертвувати інтересами України.

Це засвідчила заява про необхідність пошанування державного суверенітету окремих країн, яку зробив у вівторок у Москві президент США Барак Обама.

«Так як усі держави мають право обирати собі лідерів, вони мають право мати безпечні кордони та вести свою зовнішню політику. Це стосується як Росії, так і Сполучених Штатів. Будь-якa влада, яка не поважатиме цих прав, створить анархію. Тому ми повинні застосовувати це право до усіх країн – і це включає такі держави як Грузію і Україну».

Обама сказав, що за цим принципом країни також повинні мати можливість вільно вибирати собі членство в міжнародних безпекових структурах.

«Америка ніколи не нав`язує якусь систему безпеки іншій країнi. Для того, щоби будь-яка країна приєдналася до такої організації як, наприклад, НАТО – більшість її населення повинна підтримати такий крок; вона повинна провести реформи; вона повинна зробити свій внесок в місію Альянсу».

Такий підхід уже привітав офіційний Київ. Президент США Барака Обама підтвердив, що рішення про членство України в НАТО прийматиме український народ, -- сказав, коментуючи заяву, посол України в Росії Костянтин Грищенко. Як він зауважив, «головне, що ніхто за нас не може брати на себе право вирішувати це питання – ні у Вашингтоні, ні в Москві, ні в Брюсселі».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG