Спеціальні потреби

Обама і Медведєв позитивно оцінили свою зустріч

Холодні сірі хмари зустріли Барака Обаму у Москві. Журналісти одразу знайшли у цьому асоціацію з сучасними aмериканськo-російськими відносинами.

Це перший візит американського президента в Москву за останні сім років. Коротка церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата, а потім перша зустріч з Дмитром Мєдвєдєвим.

Виступаючи перед її початком, Обама говорив про те, що поставлено на карту.

«Якщо ми добре попрацюємо у ці дні, ми можемо досягти неймовірного прогресу, від якого виграють наради обох країн».

Головним завданням зустрічі президентів оглядачі називають підготовку нового договору про скорочення стратегічних озброєнь. І Росія, і США готові зменшити свої ядерні арсенали з двох тисяч боєголовок до півтори тисячі.

Як вважає Ендрю Сомерс від Американської торговельної палати у Росії, це показує, що росіяни і американці мають багато спільних інтересів, а люди хочуть бачити кращі відносини між двома країнами.

Особливістю цієї подорожі в Росію для Обами буде те, що йому доведеться вести переговори одразу з двома лідерами: офіційним – Дмитром Мєдвєдєвим. І неофіційним - Володимиром Путіним.

Як каже Ендрю Кучінс від Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, Обама проведе свій час більш ефективно, якщо розмовлятиме з паном Путіним, і спробує дізнатися, що хвилює цю людину.

Крім вирішення геополітичних питань, очікується, що візит Обами в Москву прокладе шлях до підписання двосторонніх економічних контрактів на загальну суму у півтора мільярди доларів.

Перший раунд переговорів, які майже 3 години тривали в Кремлі, завершився підписанням сторонами низки угод у військовій сфері. Зокрема, Росія погодилася надати американським літакам транзит для доставки через її територію вантажів для американських збройних сил в Афганістані. Сторони також домовились про спільні дії в цій країні щодо налагодження там безпеки і стабільності.

Ще одна підписана угода стосувалася відновлення роботи спільної комісії, що займається обміном інформації про загиблих воїнів обох країн під час Другої світової війни. Сполучені Штати сподіваються отримати доступ до досі секретних російських архівів, що допоможуть дізнатися про долю пропалих безвісти американців.

Перший день роботи президент Російської Федерації Дмитро Медведев оцінив доволі позитивно.

«Характеризуючи перший день нашої роботи, і результати переговорів, які сьогодні відбулись, я хотів би сказати, що вважаю їх першим, але дуже важливим кроком в процесі активізації повноформатної співпраці між нашими країнами, від якої повинні виграти обидві держави. А якщо виграють обидві держави – виграють всі».

Американський президент також позитивно оцінив перший день роботи в Росії, особливо наголосивши на досягненні згоди у процесі обопільного скорочення ядерного арсеналу.

«Ми зробили важливий крок у покращенні міжнародної ядерної безпеки і в процесі зупинки поширення ядерної загрози у світі. Будучи лідерами у галузі ядерного озброєння, Росія та США мусять показувати іншим приклад, саме це ми і зробили сьогодні», - сказав Обама.


XS
SM
MD
LG