Спеціальні потреби

Які є перспективи врегулювання близькосхідного конфлікту?


Президент Єгипту Госні Мубарак заявив, що із «підтвердженням» провідної ролі Сполучених Штатів на Близькому Сході, історичного значення врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту опинилося в межах можливого.

У статті, опублікованій в п’ятницю газетою «Волл-стріт джорнел», Мубарак високо оцінив бажання Барака Обами про досягнення миру на Близькому Сході і сказав, що арабський світ мусить відреагувати своїм відвертим керівництвом.

Єгипетський лідер сказав, що шлях до остаточного врегулювання вимагає зусиль з усіх сторін, і закликав Ізраїль припинити розширення поселень. Мубарак також закликав палестинців, щоб вони подолали внутрішні суперечки для досягнення прагнення мати свою державу.

Мубарак високо оцінив промову пана Обами, яку він виголосив цього місяця в Каїрі, як «поворотний пункт» у відносинах Америки з мусульманським світом.

Тимчасом результати найновіших опитувань громадської думки вказують на те, що дедалі більше ізраїльтян вважають адміністрацію президента Обами пропалестинською. Згідно з результатами опитування, оприлюдненими газетою «Джерузалем пост», 50 % респондентів вважають, що Обама пропалестинський. Ці результати різко відрізняються від даних опитування, яке проведено у травні й згідно з якими 31 % ізраїльтян вважав тоді, що Обама веде проізраїльську політику, і лише 14 % відсотків вважали його пропалестинським.

Саме між цими опитуваннями президент Обама виступив з промовою в Каїрському університеті, в якій закликав ізраїльський уряд припинити розширення поселень і погодитись на створення окремої палестинської держави на Західному березі і в секторі Газа.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG