Спеціальні потреби

Знижено рейтинг України в протидії торгівлі людьми


Україна опустилася на щабель нижче у протидії торгівлі людьми. Це стверджує цьогорічна «Доповідь про торгівлю людьми» Державного департаменту США, оприлюднена цього тижня у Вашингтоні. Згідно з документом, Україну переведено до «контрольного списку» країн другої групи, які потребують особливої уваги. Як мовиться в тексті, «попри значні зусилля українського уряду, спрямовані на ліквідацію торгівлі людьми, Україна ще не повністю відповідає мінімальним стандартам протидії цьому злу».

Доповідь, зокрема, закидає Україні недостатні зусилля у тому, аби торговці людьми були покарані, державні службовці не ставали співучасниками цього злочину, а жертвам надавався достатній захист.

А відтак серед основних рекомендацій урядові України «Доповідь» називає суворіші терміни ув`язнення для торгівців людьми, а також недопущення співучасті в цьому злочині держслужбовців (які часом виявляються замішаними у візове шахрайство чи видають ліцензії непевним фірмам, що вербують людей для працевлаштування за кордон).

Висловивши низку критичних зауважень, документ наголошує: Уряд США готовий допомогти Україні наблизитися до загальноприйнятих стандартів.

«Сподіваємося, що для досягнення цієї мети Україна найближчим часом активізує свої зусилля», – сказав, коментуючи «Доповідь», тимчасовий повірений у справах США в Україні Джеймс Петтіт. Як він нагадав у своєму інтерв`ю 17 червня для газети «День», на програми з протидії торгівлі людьми в Україні американський уряд надає близько одного мільйона доларів щороку.

А тим часом українські урядовці називають цьогорічне пониження рейтингу України несправедливим. Про це в інтерв`ю «Голосу Америки» сказав начальник Департаменту боротьби з торгівлею людьми МВС України Михайло Андрієнко.

«На мій погляд, невірно нас оцінили, коли віднесли до другої категорії, та ще й до «контрольного списку». Я це кажу з позиції органів внутрішніх справ. Міліція не погіршила, а навпаки, активізувала роботу з протидії торгівлі людьми. Я це можу підтвердити статистикою. Якщо в 2008 році за фактом торгівлі людьми було порушено 202 кримінальні справи, то лише за 5 місяців нинішнього 2009 року – 158 кримінальних справ. Тобто цього року, порівняно з минулим, виявлено на 11% більше людей, які займалися цієї злочинною діяльністю», -- заявив Андрієнко.

«Міліція робить свою справу не гірше, а краще. Що ж до занадто м`яких вироків, то тут претензії до судів, які їх виносять», -- наголосив начальник Департаменту МВС.

У звіті Державного департаменту США наводиться цифра: лише 39% звинувачених у торгівлі людьми в Україні отримали покарання у вигляді позбавлення волі. Решта відбулися штрафами чи умовним покаранням.

«Міжнародна громадськість хоче бачити суворіші вироки за такий тяжкий злочин, і це справедлива вимога», -- каже представник проекту з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова.

Коментуючи в інтерв`ю «Голосу Америки» цьогорічну оцінку зусиль України з протидії торгівлі людьми, Горбунова заявила: для держави це тривожний сигнал.

«Україна опустилася на щабель нижче. І для нас це сигнал тривоги. Україна ніколи не знаходилася в третій групі – країн, які ігнорують проблему. Починаючи з 2000 року, відколи Державний департамент США почав готувати цей звіт, Україна жодного разу не потрапляла в найнижчу третю групу. (На відміну, до речі, від нашого найближчого сусіда Молдови). Але на превеликий жаль, ось уже втретє ми опиняємося в списку країн, стосовно яких буде здійснюватись моніторинг».

За словами представника МОМ, звіт не став несподіванкою в Україні:

«Ми знаємо про ці недоліки. Але визнаючи недоліки та існуючі проблеми, мені все-таки важко цілком погодитися з критикою, бо я знаю, які зусилля робляться. Я знаю також, у якій ситуації опинилася країна. А проблему торгівлі людьми неможливо виривати із загальної ситуації – це лакмусовий папірець, який свідчить про необхідність загальних реформ у правоохоронній системі».

«Безперечно, звіт важливий для нас, як і для міжнародної громадськості, для того щоб подивитися, де ми знаходимося, і порівняти нашу ситуацію з іншими країнами. І ми кожного року чекаємо на червень місяць. Повторюю: цьогорічна оцінка - це тривожний сигнал для нас. Але Україна повинна робити рішучі кроки в реформуванні системи правоохоронних органів взагалі, і тоді можна буде говорити про незворотній процес», -- наголосила представник проекту з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG