Спеціальні потреби

В Нью-Йорку проходить справа Ахмеда Ґайлані

У федеральному суді в Нью-Йорку триває судовий процес у справі Ахмеда Ґайлані, першого в’язня з Гуантанамо. Його звинувачують у зв’язках з аль-Кайдою та в причетності до терористичних нападів. Втім сам підозрюваний не визнає своєї вини.

Танзанійця за національністю, Ахмеда Хальфана Ґайлані звинувачують у причетності до атак на американські посольства в Кенії і Танзанії у 1998 році, в результаті яких загинуло понад 224 осіб, серед яких 12 американців.

У вівторок у федеральному суді Нью-Йорка Ґайлані висунули звинувачення у вбивстві 286 людей та участі у змовах.

Ґайлані передали у в’язницю Гуантанамо 2006 року, два роки після того, як його заарештували у Пакистані. Він вважається одним із найнебезпечніших утримуваних. Військові високопосадовці кажуть, що ймовірний член аль-Кайди є майстром з підроблення документів, виготовлення бомб і, можливо, був охоронцем лідера аль-Кайди Осами бін Ладена.

Ґайлані є першою утримуваною в Гуантанамо особою, справу якої розглядає цивільний суд на території США. Справа Ґайлані є своєрідною перевіркою плану Барака Обами закрити в’язницю Гуантанамо на Кубі до кінця цього року і передати справи деяких утримуваних там до американських цивільних судів.

Однак республіканці виступають проти перевезення підозрюваних у тероризмі осіб на територію США. Вони вказують на загрозу, що через недостатню кількість доказів, суд може відпустити їх на свободу, а це створить загрозу безпеці країни.

Втім справа Ґайлані стоїть окремо від справ інших в`язнів Гуантанамо, оскільки деяких співучасників нападів, по яких його звинувачують, вже раніше було засуджено американським судом. Прокуратура вважає, що доказова база щодо Ґайлані є достатньою і, за висуненими звинуваченнями, його може чекати смертна кара.

XS
SM
MD
LG